Zelenovlasé děvče z hitu Alana Walkera. Kdo je Au/Ra?

Au/Ra | Zdroj: NME.com

Je jí teprve šestnáct let, ale stihla vydat už dvě EP a propůjčit své vokály skladbě jednoho z nejpopulárnějších DJů současnosti a pomalu se dostává do povědomí posluchačů. Co byste o zpěvačce, která si říká Au/Ra, měli vědět?

Pseudonym z chemických prvků

Ve skutečnosti se jmenuje Jamie Lou Stenzel, ale pod tímto jménem není veřejnosti příliš známá. Její umělecký pseudonym Au/Ra vychází ze dvou chemických prvků – zlato (Au) a radium (Ra). Jelikož již existuje Aura, dosadila mezi dva prvky lomítko, aby se odlišila a její pseudonym šel lépe vyhledat.

Jejím otcem je hudební producent

Au/Ra se věnuje hudbě od malička. Zásluhu na tom má především její otec, německý hudební producent Torsten Stenzel, který jí pomohl proniknout do hudebního světa a dodnes se podílí na tvorbě jejích skladeb. V jednom z rozhovorů prozradila, že se s ní podělil o mnoho cenných rad týkajících se hudebního průmyslu. „Řekl mi, že během své hudební kariéry narazím na různé nástrahy a někdy budu mít chuť se vzdát, ale zároveň mi stále klade na srdce, abych zatnula zuby a i přes veškeré překážky šla dál“.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 9 nedoceněných umělců, o kterých byste měli vědět

Žádné romantické texty

Tématu lásky se Au/Ra ve svých skladbách vyhýbá. V roce 2014 vyšel debutový single Concrete Jungle inspirovaný jejím výletem do New Yorku. Popisuje v něm lidskou závislost na materiálních věcech a přirovnává život obyvatel města k životu zvířat. Od té doby se ve svých skladbách drží podobných témat a nebojí se zpívat i o psychických problémech. Loni spatřila světlo světa píseň Panic Room, inspirovaná jejími úzkostnými stavy, které prožívala během studia na střední škole. Duo DJů, vystupujících jako CamelPhat, vytvořilo později pro Panic Room remix, což zajistilo singlu místo ve světových hudebních hitparádách.

Dívka mnoha profesí

Au/Ra je navíc všestranně nadaná. Kromě psaní textů ke svým písním si navrhuje merch, jehož design je inspirován anime seriály. Zároveň zastává pozici scénáristky svých hudebních klipů a následně se podílí na jejich režii.

Čtěte také: Billie Eilish si zavařila. Taková debutová deska se bude těžko překonávat

Spolupracovala s Alanem Walkerem

V červenci loňského roku si ji vybral norský DJ Alan Walker společně se zpěvačkou Tomine Harket do svého hitu Darkside. Oficiální klip má k dnešnímu dni přes 300 milionů zhlédnutí. Au/Ra se o měsíc později objevila i v jednom z jeho vlogů ze série s názvem Unmasked Vlog.

Fórum pro fanoušky

Před několika měsíci byla vytvořena internetová doména forum.heyitsaura, na které se může kdokoliv zaregistrovat a následně diskutovat jak s ostatními fanoušky, tak i se zpěvačkou samotnou o její tvorbě. Dle svých slov chtěla Au/Ra vytvořit diskuzní fórum, ve kterém by měla k fanouškům co nejblíže. Což se jí i navzdory své stoupající slávě stále daří.


Napište komentář