Colours of Ostrava hlásí další světová jména

Afro Celt Sound System | Foto: Tom Oldham

Mezinárodní festival Colours of Ostrava dává od svého vzniku velký prostor předním světovým jménům ze scény world music – umělcům a kapelám, jejichž kořeny leží v tradiční hudbě z Afriky, Asie, ale i Evropy nebo Ameriky.

Na šestnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava se po sedmi letech letos vrátí Afro Celt Sound System a po dlouhých dvanácti letech taky senegalský zpěvák Faada Freddy, bývalý člen hip-hopového tria Daara J.

Faada Freddy se v roce 2015 triumfálně vrátil s nádherným albem Gospel Journey, směsí gospelu, soulu, jazzu, reggae, popu a hip-hopu, natočeném pouze s úžasnými hlasy, beatboxerem a perkusistou bubnujícím na ozvučenou hruď.

„Ke tvořivosti nepotřebujete nutně peníze. Hudba může být dostupná pro každého. Stačí vám hlas a tělo,“ tvrdí Faada.

Britská čtrnáctičlenná formace Afro Celt Sound System přiveze do Ostravy, pod vedením Simona Emmersona, gaelské a západoafrické hudební tradice propojené s elektrobeaty.

„Prodala milióny alb vydávaných Peterem Gabrielem, omráčila odborníky i Roberta Planta a svým následovníkům navždy určila směr. Na Colours of Ostrava přiveze nové album Source, které podle mnoha anket patří k nejvýznamnějším nahrávkám roku 2016,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Čtěte také: Na Colours of Ostrava 2017 vystoupí Imagine Dragons

Do třetice se po osmi letech do Ostravy vrátí alžírsko-senegalsko-francouzská skupina Speed Caravan, která míchá do drtivého zvuku severoafrické chaabi, mbalax, hard-rock i elektro.

„Představte si, že Led Zeppelin natočili album v Africe nebo, že Joe Satriani strávil dovolenou na Sahaře,“ naznačují.

Dalšími dosud oznámenými hlavními hvězdami jsou Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Moderat, Laura Mvula, Benjamin Clementine a Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky na festival Colours of Ostrava 2017 jsou nyní v prodeji v síti TicketPro za 2 290 Kč.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.