Colours of Ostrava opět přivítá francouzskou zpěvačku ZAZ

ZAZ | Foto: Yann Orhan

Charismatická, úsměvy oplývající a energická zpěvačka ZAZ z Francie se po dvou letech vrátí na barevný festival Colours of Ostrava, který proběhne v období od 17. do 20. července v areálu Dolních Vítkovic. Do Čech přiveze nejnovější studiovou desku Recto Verso.

Multižánrový festival Colours of Ostrava, který se v létě teprve potřetí uskuteční v novém industriálním areálu v centru Ostravy, nabízí každoročně spoustu kvalitní muziky. Na adresu ZAZ se ředitelka festivalu Zlata Holušová vyjádřila následovně: „Jsou návraty, které potěší. A jsou návraty, které rozpálí srdce a nedají spát. K těm druhým určitě patří ZAZ, která se stala neoficiální hlavní hvězdou prvního ročníku Colours v novém areálu. Nadchla nás i diváky svojí energií, bezprostředností a především hudbou. Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům i sobě toto přání můžeme splnit, a navíc že si sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná.“

ZAZ, vlastním jménem Isabelle Geffroy, okouzlila hudební svět skladbami, v nichž se snoubí tradice francouzského šansonu, cikánského jazzu, melodického popu, swingu, pouličního muziky s příchutí latiny a taktéž flamenca. Geffroy si v minulosti ve francouzské metropoli přivydělávala hraním a zpíváním na ulicích a svou nynější popularitu si tvrdě odpracovala. Mezi hudební hvězdy, které obdivuje, patří Bob Marley, Ella Fitzgerald, Richard Bona či Bobby McFerrin, který mimochodem také vystoupil na Colours 2012. ZAZ zpívá kromě vlastních písniček také covery od velikánů jako Edith Piaf, Serge Gainsbourga nebo Charlese Aznavoura. V roce 2010 natočila spolu s producentem Kerredine Soltanim eponymní debutové album. Desky, na níž si většinu písní napsala sama, se po celém světě prodalo téměř dva miliony, a ZAZ se stala velkým miláčkem (nejen) Francie.

S novým albem Recto Verso ZAZ znovu trumfuje, a to jak u publika, tak u kritiky. Po velkém úspěchu skladby Je Veux z první nahrávky přichází zpěvačka s dalším rozpustilým hitem On Ira. Ten spolu s jímavou baladou Si ji napsal zřejmě největší francouzský hitmaker Jean-Jacques Goldman.

Kromě ZAZ doplňují listinu účinkujících barevného festivalu i další kapely: retro soul-popoví The Asteroids Galaxy Tour z Dánska, turecký hudební klenot Taksim Trio, avantgardní francouzský saxofonista Guillaume Perret s formací The Electric Epic, ostrá francouzská dvojčata Isaya, berlínská čtveřice Abby hrající mix rocku, popu a techno rave, sanfranciské skupení Rupa & The April Fishes střídající francouzský šanson, punkrock, gypsy swing a tango, jamajský reggae veterán Winston McAnuff s harmonikářem Fixim a beatboxerem nebo kapela David Wax Museum hrající žánr Mexo-Americana.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava nebo v pobočkách Ostravského informačního centra. Druhá vlna za 1 590 korun ve formě e-ticketu a za 1 610 korun ve fyzické podobě je limitována na prvních 5000 kusů či časově do 31. ledna 2014. Festival také nabízí zvýhodněné rodinné vstupné i VIP vstupenky pro zájemce o nadstandardní výhody. Zároveň si zájemci mohou na stránkách festivalu koupit i místo ve stanovém městečku, parkování či místo pro karavan.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).