Další dvě jména barevného festivalu: MGMT a Les Tambours du Bronx

MGMT | Zdroj: facebook.com

Letní hudební nálož v podobě festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014 v ostravských Vítkovicích, hlásí po Robertu Plantovi další dvě zvučné kapelky – americkou psychedelickou lahůdku MGMT a sedmnáctičlennou bubenickou formaci Les Tambours du Bronx z Francie.

Američtí MGMT, kteří jsou ve své tvorbě ovlivněni šedesátkovou psychedelikou, si získali popularitu obrovských rozměrů už díky šest let staré prvotině Oracular Spectacular, která obsahuje mimo jiné i chytlavé hitovky a asi i vůbec nejznámější pecky Kids, Electric Feel či Time to Pretend. Když se tehdy album vyšplhalo na dvanáctou příčku UK Albums Chart vysloužili si MGMT pozornost odborné kritiky i hudební veřejnosti. Kromě čtyř vítězství v anketě pořádané hudebním magazínem NME získali několik nominací na ceny, z nichž nejcennější budou jistě ty na malý pozlacený gramofón.

V roce 2002 založili Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser kapelu, když byli v prváku na umělecké škole Wesleyan University v americkém Middletownu. V té době při zkouškách hojně experimentovali s noise rockem a elektronikou až se v roce 2007 po vydání Oracular Spectacular přibráním dalších muzikantů z dua rozrostli na regulérní koncertní kapelu schopnou roztančit velké stadióny a festivalové plochy, mezi něž bude patřit i vítkovický areál v druhé půlce července. O tři roky později, v roce 2010, přišli MGMT s albem Congratulations, jež nahráli pod producentskými křídly Peta Kembera. „Nesnažíme se o hudbu, kterou každý napoprvé pochopí,“ tvrdili tehdy Andrew a Ben. Tato slova potvrdili novým, letos vydaným, eponymním albem.

Druhým přírůstkem do barevného programu jsou bubeníci na plechové sudy Les Tambours du Bronx pocházející z francouzského města Nevers. „Těšte se na rytmicky a vizuálně strhující industriální obřad zesílený elektronikou, hip hopem, metalem a tribálním sborovým řevem, vrcholící zničením nástrojů a totálním vysílením bubenické eskadry do půl těla svlečených chlapů,“ popisuje formaci ředitelka festivalu Zlata Holušová. Členové začali na obrovské sudy hrát v podstatě z nudy, brzy však nastoupili dráhu dnes světoznámé bubenické partičky. Jak jejich show vypadá, se můžete na vlastní oči přesvědčit v červenci sami.

„Obě kapely, i když jsou každá z jiného žánru, dávají obrovský důraz na vizuální složku koncertu, jejich vstoupení budou pro diváky velký zážitek,“ láká na Colours Zlata Holušová. Festival Colours of Ostrava 2014 proběhne od 17. do 20. července v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět po roce těšit na čtyři příjemné letní dny plné skvělé muziky, divadel, workshopů, diskusí, filmů a spoustu dalšího. Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava nebo na pobočkách Ostravského informačního centra. Druhá vlna za 1590 korun ve formě e-ticketu a za 1610 korun ve podobě klasického lístku je limitována na prvních 5000 kusů nebo časově do 31. ledna 2014.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).