Dido po patnácti letech ožívá a přijede zazpívat do Prahy

Dido | Zdroj: fource.cz

První dekádou našeho tisíciletí nepřestávaly znít srdceryvné písně White Flag Here With Me. Nyní máte možnost je slyšet přímo z úst autorky – Dido!

Debutové album tehdy osmadvacetileté zpěvačky nesoucí název No Angel spatřilo na světlo světa v roce 1999 a stalo se tehdy druhou nejprodávanější britskou deskou, úspěch nosiče pokračoval celou nultou dekádou. Velice úspěšný byl i její následovník Life For Rent, který se probojoval na sedmé místo nejprestižnější britské hitparády.

Nyní se chystá novinka Still On My Mind, jež má vyjít 8. března příštího roku. Stane se tak pátou položkou na zpěvaččině diskografii. Dido na ní údajně míchá množství stylů i žánrů – projevuje svou lásku k hip hopu, své folkové kořeny i přitažlivost k elektronické hudbě. „Chtěla jsem zachytit všechny pocity, které mám, když poslouchám hudbu. Šlo mi o vystihnutí toho momentu, kdy si uvědomíte, že na světě nic víc nepotřebujete. Příprava nového alba byla magická zkušenost,“ vysvětluje Dido. Už nyní je možné si poslechnout čerstvou ochutnávku Hurricanes.

Čtěte také: Maroon 5 vystoupí poprvé v Česku

Na nové muzice umělkyně pracovala s Brianem Eno, Ryanem Louderem i Rollo Armstrongem. Zpěvačka ke spolupráci s bratrem Rollem dodává: „Věděla jsem, že jestli někdy budu chtít natočit další desku, bude to jedině s Rollem. Všechno šlo tak lehce, veškeré vokály jsem nahrávala na gauči a většinu nahrávání jsme zvládli z domova.“

Jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček vyráží po dlouhé patnáctileté pauze na turné a poprvé potěší i Prahu. Ve Foru Karlín představí 5. května 2019 chystanou desku i staré, nezapomenutelné hity. Vstupenky budou v prodeji od 16. listopadu na webu fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster za 1 090 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.