Dub FX ve vyprodané Lucerně: Euforie a tanec

Dub FX - Velký sál Lucerna 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Dvou a půl hodinovou party si včera mohli užít fanoušci australského umělce a street performera Dub FX, který přijel do pražské Lucerny se svými přáteli, mezi něž patří i jeho dlouholetý kolega, saxofonista Mr. Woodnote. Sólo i s kapelou tak servíroval skladbu za skladbou a vyprodanou Lucernu roztančil.

Oficiálně započal večer DJ Draft se svým mixážním pultem, z kterého zněl mix reggae, beatů, rapu a spousty dalších elektronických prvků. Poté ho za pultem a na pódiu vystřídal Cade Anderson, který je zároveň manažerem samotného umělce. Spolu s ním přistoupil ke svým nástrojům i zbytek kapely, sestávající z basáka, trumpetisty a všemi známého a očekávaného saxofonisty Mr. Woodnote.

Fotoreport: Dub FX, Mr Woodnote & friends, 13. 11. 2018, Velký sál Lucerna, Praha

Když začali hrát, fanoušci již nedočkavě vyhlíželi hlavní hvězdu večera, Benjamina Stanforda, tedy Dub FX. Netrvalo dlouho než přiběhl na pódium s nadšeným „Oh, shit!“ a odstartoval tak velmi energickou show. Ta se nesla na vlně reggae, spojeného s drum and bass a hip hopem. Spolu s Cadem Andersonem doplňovali písně rapovými pasážemi a dodávali tak koncertu ten správný hype. Pro některé z nás jich však mohlo být více než by se očekávalo. Zazněl také nejnovější singl Shine Like a Star.

Kapela téměř plynule navazovala na jednotlivé písně až do chvíle kdy na pódiu zůstal pouze samotný Benjamin s pedály a rekordéry. V ten moment začal se svými typickými beaty a loopy, které se setkaly s velkým ohlasem, protože ne jednoho skalního fanouška přenesly do dob jeho začátků. Paradoxně jsme během tohoto sólo vystoupení mohli slyšet píseň z posledního alba Thinking Clear nesoucí název Get Down. Umělec vesele střídal hlasy, vytvářel spoustu různorodých zvukových prvků a dokázal tak posluchačům, že je opravdu mistrem ve svém oboru.

Brzy se však do jeho setu vložil opět CAde se svými improvizovanými rýmy a vrátil tak posluchače zpět do nové éry. Zároveň tak odstartoval druhou polovinu show, která fanoušky konečně pořádně rozproudila. Po návratu zbytku umělců totiž zazněly skladby jako So Are You nebo Flow. Právě ta je jedním z nejznámějších počinů dua Dub FX a Mr. Woodnote, a tak byla vzhledem k blížícímu se konci vystoupení jakousi třešničkou na dortu celé akce. Euforie se nesla sálem a všichni včetně posluchačů na balkonech se vlnili do rytmu.

Fotoreport: Mighty Sounds – Doctor Krapula, Royal Republic, Dub FX a další, 14. 7. 2018, Tábor

Po dohrání snad nekonečného setu plného drum and bass a doplněného o saxofonové tóny si však upocení fanoušci vyprosili také přídavek. Benjamin tedy nastartoval svůj rekordér a začal písní Love Someone. Koncert pak ukončil se všemi svými přáteli a dokonce i kytarou. S tou odehrál další písně, mezi kterými byla například známá Love Me Or Not.

I přes některé monotónní pasáže koncert rozhodně stál za to a není divu, že se oba české koncerty vyprodaly. Energie, nadšení a láska k hudbě z umělce i jeho přátel jen srší. Brněnští fanoušci se tak mají 20. listopadu na Flédě na co těšit.


Napište komentář