Do Prahy se vrátí Rage Against the Machine, vystoupí tu po 24 letech

Rage Against The Machine
Rage Against The Machine | Zdroj: archiv kapely

Jeden z největších comebacků posledních měsíců zasáhne i Českou republiku. Proslulí Rage Against the Machine se vrací na scénu a s novým turné ohlásili i koncert v Praze, kde vystoupí poprvé po 24 letech.

Rage Against the Machine k obrovskému překvapení svých fanoušků v loňském roce obnovili svoji činnost. Otázku případného koncertování znovuobnovených legend pak po několik týdnů nechali spekulacím, až teprve čerstvě kapela, v jejímž čele opět stojí zpěvák Zack de la Rocha a neméně slavný kytarista Tom Morello, oficiálně oznámila rovnou světové turné. Během toho zavítá i do pražské O2 areny, kde vystoupí 8. září letošního roku.

Čtěte také: Nu-metalové legendy Korn zamíří do Prahy, předkapelou bude Gojira

Hvězdy minulých desetiletí se tak do České republiky vrátí po celých 24 letech; naposledy mohli tuzemští fanoušci vidět kalifornské rockery v květnu roku 1996, a to rovněž v Praze. Rage Against the Machine se s koncem tisíciletí rozpadli a přestože se na několik krátkých let později opět dali dohromady, do České republiky se nepodívali. Prahou tak proslulé skladby jako Bulls On Parade, Testify či notoricky známá Killing In the Name opět zazní až po necelém čtvrtstoletí.

Vstupenky na záříjový koncert budou dostupné od pátku 14. února od 10 hodin ráno, případně pro členy Live Nation klubu o dva dny dříve. Jejich cena se bude pohybovat v rozmezí od 1 950 do 2 560 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.