Elán přidává dva koncerty do vyprodaných hal na počest Vašo Patejdla

Elán | Zdroj: facebook.com/ELANrock

Stačilo dva a půl měsíce a jedna z nejpopulárnější slovenských hudebních skupin Elán vyprodala dvě největší haly v bývalém Československu. Oba koncerty jsou přitom až na podzim příštího roku. Kapela kolem frontmana Joža Ráže se však z úspěchu příliš neradovala, protože ji zasáhla smutná zpráva o odchodu spoluhráče, kamaráda a zakladatele kapely Vaša Patejdla. Na jeho počest se Elán do obou hal vrátí ještě jednou s programem nazvaným Pre Vaša.

„Děkujeme všem za projevenou soustrast a slova podpory s úmrtím našeho Vaša. S ním odešel kus Elánu, ale v Elánu s námi navždy zůstane i velký kus jeho výjimečné osobnosti. Co jsme Vašovi slíbili před smrtí, to i dodržíme, proto oznamujeme dva koncerty na jeho počest,“ říká zpěvák Jožo Ráž, který na koncertě zároveň oslaví své sedmdesáté narozeniny. Původní plán byl takový, že to bude narozeninový koncert i pro stejně starého Vaša Patejdla. „Vašo nám v posledních měsících říkával, že řádná oslava musí trvat minimálně dva dny a sedmdesátku člověk slaví jen jednou v životě. Takže oba přidané dny budeme hrát pro něj,“ doplňuje kytarista Jano Baláž s tím, že kapela neplánuje koncerty v dalších městech či hraní na festivalech.

Čtěte také: Zemřeli hudební kritik Jiří Černý, Jan Kalina ze Sto zvířat a Vašo Patejdl z Elánu

Kapela Elán fanouškům slibuje svou rockovější podobu z 80. let a také songy, s kterými na své sólové dráze sklízel úspěchy sám Vašo Patejdl. Koncerty s podtitulem Pre Vaša proběhnou 21. září 2024 v pražské O2 Areně a o týden později, 28. září 2024 v bratislavském Zimním stadionu Ondreja Nepelu neboli v TIPOS Areně. Předprodej vstupenek bude k dispozici na stránkách kapely, které jsou ve slovenské i české verzi.


Napište komentář