Eminem byl v roce 2018 nejprodávanějším sólovým umělcem

Eminem | Zdroj: facebook.com

V srpnu Eminem překvapil, když naprosto neočekávaně vydal album Kamikaze. To vyšlo pouhých devět měsíců po předchozí desce Revival jako reakce na přílišnou kritiku. Tento krok mu aktuálně přinesl další pomyslný zářez v kariéře.

Eminem byl v roce 2018 jediným sólovým umělcem, který prodal 500 000 kopií svého alba, a to jen v USA. Kamikaze je tak druhé album, které překročilo tuhle hranici. Tím prvním je soundtrack k filmu A Star Is Born z dílny Lady Gaga a Bradley Coopera – nejedná se ale o sólového umělce, jakým je právě Eminem.

Recenze: Eminem a jeho nové album Kamikaze aneb Slim Shady je zpět

Během prvního víkendu po oficiálním vydání alba se prodalo 434 000 kopií, a to včetně 252 000 prodaných klasických alb. V roce 2018 se stal nejprodávanějším rapperem všech dob.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 350 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.