Eminem se chystá soudit se Spotify

Eminem | Zdroj: facebook.com

Legendární raper Eminem se hodlá soudit s hudební streamovací službou Spotify. Ta mu podle všeho nevyplatila jeho finanční odměnu, ač má umělec nárok na desítky milionů dolarů.

Eminem sice s naprostým přehledem vládne Spotify a má se sedmi alby více než miliardu přehrání – je tak absolutní  světovou jedničkou, jeho skladby jsou však bohužel řazeny v kategorii neznámých autorů. Marshall Mathers tedy z tohoto výdělku zatím neviděl ani korunu.

Recenze: Post Malone na albu Hollywood’s Bleeding kašle na to, co se po něm chce

Nervy teď vytekly vydavatelství Eight Mile Style, které se Eminemovým jménem rozhodlo Spotify žalovat, a to rovnou pro nejvyšší možnou požadovanou částku, tedy třicet milionu dolarů. Bez přehánění se tak bude jednat o opravdu velký soudní proces, který s velkou pravděpodobností začne již brzy.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.