Festival United Islands of Prague láká na více než 100 umělců

MC Gey | Zdroj: United Islands

Kulturně rozmanitá událost United Islands of Prague se koná doslova na pražských ostrovech a již počátkem května zahájí českou festivalovou sezónu. Zúčastnění umělci budou pocházet ze zemí celé Evropy a lecčím neobvyklým jistě překvapí i ve své tvorbě. Nebude nouze o vynalézavé míchání žánrů ani o workshopy a další doprovodný program.

Ostrovní festival United Islands of Prague pořádá roku 2024 již svůj dvacátý první ročník a tradičně láká na pěkně pestrobarevnou škálu umělců. Kromě Česka a Slovenska pochází například z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů. Patří mezi ně slovinská pop-rocková kapela LPS, irské indie-popové duo 49th & Main, polský zpěvák a producent Baasch nebo faerští shitpunkeři Joe & The Shitboys. Z tuzemských umělců bude k poslechu třeba oblíbený rapper a slovní hráč MC Gey, který nedávno získal cenu Anděl za podmanivé album O tatínkovi, který usnul.

Čtěte také: Zpěvačka Aurora se do Prahy vrátí se svou nejosobnější deskou

Rozsáhlá událost se bude pořádat na otevřených scénách na Střeleckém ostrově, na Slovanském ostrově či na Janáčkově nábřeží a také v deseti klubech, do kterých patří Jazz Dock, Chapeau Rouge nebo Klub FAMU. Kromě nepřeberné nabídky muziky budou součástí události také workshopy, besedy, expozice, sportovní aktivity a pestrá nabídka jídla a nápojů. Festival proběhne mezi 1.4. květnem a je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky