Film Metallica: Through the Never vychází na Blu-ray

James Hetfield z Metallicy | Zdroj: facebook.com

Čeští fanoušci se už teď mohou těšit na červencový koncert legendární Metallicy v rámci Aerodrome festivalu. Ochutnávku z živé show nyní nabízí film Metallica: Through the Never, který vychází na Blu-ray.

Pokud jste jedni z těch, kteří se už nemohou dočkat legendární thrash-metalové kapely Metallica, jež vystoupí 8. července na holešovickém výstavišti v rámci festivalu Aerodrome, nebo pokud se ještě rozmýšlíte nad koupí lístků, pomůže vám v rozhodování film, který má na starosti sama Metallica. Snímek Metallica: Through the Never kombinuje velkolepou pódiovou show s filmovým příběhem. Člen štábu je během koncertu vyslán do města, aby pro skupinu vyzvedl tajný balíček. Na pozadí vyprodaného koncertu Metallicy se ale jeho mise zvrtne v šílené dobrodružství plné zvratů a konfliktů. Film nyní vychází na Blu-ray, a to jak ve 2D, tak ve 3D formátu. Záruka brilantní kvality zvuku a obrazu je tak zaručena.

Snímek Metallica: Through the Never musí vidět každý opravdový fanoušek této americké skupiny. Show plná pyrotechnických efektů a propracované choreografie vznikala více než rok. Natáčení probíhalo během pěti speciálních koncertů v Kanadě, které snímalo 24 kamer najednou, z něhož nakonec bylo šedesát hodin hrubého materiálu. Bubeník Lars Ulrich o filmu mluví jako o velmi realistickém pocitu diváka. Avšak, ne tolik z pohledu diváka, jako spíše z pohledu kapely. „Tohle není 3D záznam koncertu. Film je snímán hodně z našeho pohledu, diváci v kině budou více na pódiu než v hledišti a 3D tomu dodává neuvěřitelný pocit reality.

Dane DeHaan ve filmu Metallica: Through the Never
Dane DeHaan ve filmu Metallica: Through the Never

James Hetfield zase vzpomíná na natáčení jako na obrovský zážitek: Během natáčení jsem se byl podívat s 3D brýlemi na monitor. Střídavě jsem sledoval monitor a skutečného Kirka Hammetta na pódiu. A na monitoru to vypadalo líp! 3D vtáhne diváky přímo do šílenství na pódiu, stejně jako do chaosu v ulicích během příběhové části.“ Metallica samozřejmě nešetřila světelnými, laserovými a pyrotechnickými efekty. Sochy, LED obrazovky a další technika dodávají snímků velkolepost. Diváci se mohou těšit na největší hity skupiny jako Battery, The Memory Remains, Nothing Else Matters, Master of Puppets či Enter Sandman.

Nejen z těchto hitů si mohou fanoušci sestavit svůj playlist snů pro nadcházející pražský koncert Metallica By Request v rámci Aerodrome festivalu. Hlasovat pro své nejoblíbenější skladby, které si přejí v Praze slyšet, mohou všichni, kteří si zakoupí vstupenku po internetu. I samotný Lars Ulrich se těší, až vyrazí mezi fanoušky na koncerty: ‚‚Už se nemůžeme dočkat, až na několik týdnů opustíme studio. Myslím, že to bude zábavné, když program sestaví naši fanoušci. Navíc mně jako člověku, který naše setlisty zpravidla dává dohromady, to hodně uleví.” Vstupenky na Aerodrome festival, kde před Metallicou vystoupí také grungeoví průkopníci Alice In Chains, finští králové melodického death metalu Children Of Bodom a naděje norské metal-rockové scény Kvelertak, jsou k dostání v sítích Eventim a Ticketportal.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.