Fléda se stěhuje na nádvoří Špilberku s koncertním cyklem Hudba na Hrad

Mig 21 | Foto: Jan Kurka, MonsterMusic

Stejně jako pražský Lucerna Music Bar a ostravský klub Barrák i brněnská Fléda přichází s cyklem venkovních koncertů. Hudební slavnost Hudba na Hrad se odehraje v kulisách jedné z nejoblíbenějších brněnských památek ve dnech od 9. do 17. července. Na velkém nádvoří hradu Špilberk se vystřídají kapely Monkey Business, Tomáš Klus, Jelen, Škwor a další.

Po třech měsících nucené klubové přestávky se Fléda stěhuje na Špilberk s multižánrovým programem pro všechny generace. Klubový tým tak vyjadřuje naději, že se věci vracejí do normálu a hudba zase do brněnských klubů a ulic. Pro pilotní díl 9. července nemohla zvolit vhodnějšího interpreta než oblíbenou kapelu Brňanů Poletíme?, která je zejména prostřednictvím Rudolfa Brančovského spojována s mnoha brněnskými místy.

Čtěte také: Lucerna Music Bar se na léto stěhuje pod širé nebe. Program zahájili J.A.R.

Turbo šanson a banjo punk vystřídá 10. července funková smršť v režii Romana Holého a Monkey Business. Nefalšované funkové orgie dají obyvatelům města zapomenout na nedávné ticho v Brně a špilberské zdi v dokonalé symbióze rozezvučí dvoje hammondy a dvojhlas Matěje Rupperta a Terezy Černochové.

A co bude dál? V sobotu 11. července dorazí na nádvoří hradu kapela Jelen v čele s Jindrou Polákem a veselou partou muzikantů z Prahy a Přibyslavi. V neděli 12. července je vystřídá komornější výraz zastoupený výjimečnou postavou současné domácí hudby a občanského aktivismu Tomáše Kluse. Multižánrovou hradní sérii doplní 14. července Chinaski, skupina, která si od devadesátých let získala srdce mnoha posluchačů od teenagerů po seniory.

Připravujeme pro vás soutěže o vstupenky!

Klubová dramaturgie nezapomněla ani na příznivce tvrdší muziky. 15. července hradní zdi přivítají nekorunované krále českého metalu, kapelu Škwor, které se jako jednomu z mála domácích interpretů podařilo vyprodat pražskou O2 arenu.

Ve čtvrtek 16. července se na pomyslné přistávací rampě hradu Špilberk objeví rozverné těleso Mig 21, které má s tímto prostorem spojeny zásadní zkušenosti a skvělé vzpomínky. Seriál Hudba na Hrad skončí ve velkém 17. července koncertem desetičlenného ansámblu J.A.R. opět pod vedením Romana Holého, za účasti pěvecké (Dan Bárta), rapové (Michael Viktořík, Ota Klempíř), jazzové i dechové sekce. Akci odmoderuje brněnská stand-up komička Adéla Elbel.

Předprodej vstupenek je spuštěn na webu smsticket. Vstupenky se prodávají na každý koncert zvlášť, nelze koupit společnou vstupenku na více koncertů. Kapacita všech koncertů je omezená. Areál hradu se otevře vždy v 18 hodin a koncerty začínají ve 20 hodin.


Napište komentář