Colours of Ostrava zve na komorní NeFestival

Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Koronavirus dopadl i na Colours of Ostrava, letošní ročník byl, tak jako v případě dalších velkých festivalů, přesunut na rok 2021. Fanoušci si však nemusí zoufat, protože komornější odnož, pod záštitou pořadatelů klasického Colours, bude.

“Nemůžeme sice uspořádat festival Colours of Ostrava tak, jak ho znáte. Ale proč ho neudělat tak, jak ho neznáte? A tak vás letos zveme na NeFestival!” říká na úvod ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. A láká dále: “Zveme vás na oslavu toho, že se můžeme opět scházet, že si můžeme užívat živé muziky, divadla, debat, že si můžeme společně dát pivo či cokoliv jiného, že můžeme společně mluvit o věcech důležitých nebo prostě klábosit o tom, co život dal a vzal.”

Čtěte také: Fléda se stěhuje na nádvoří Špilberku s koncertním cyklem Hudba na Hrad

NeFestival Colours of Ostrava se uskuteční v místech pod vysokou pecí VP1 v Dolních Vítkovicích v původním termínu 15. – 18. července 2020 pro rovných 1 000 návštěvníků na jeden večer. Jako již tradičně nebudou chybět koncerty, divadla, diskuze s klasickou festivalovou atmosférou. Během těchto čtyř večerů se představí novocirkusový soubor Cirk La Putyka společně s Tata Bojs. Představí se i česko-americká drum&bassová a dub stepová formace N.O.H.A. i provokativní Kapitán Demo.

Multižánrový festival ale už zná i svá hlavní jména pro ročník 2021. Hlavním tahounem budou Twenty One Pilots. Ti aktuálně patřím mezi jedny z nejúspěšnějších hudebníků. Vyprodané halové koncerty, ocenění či nominace na Grammy a Brit Award to pak jen potvrzují.

Čtěte také: Na Colours of Ostrava 2021 se s jistotou dočkáme Martina Garrixe nebo Tones and I

The Lumineers mají nakažlivé melodie, silné texty a ukazují, o čem je pravé písničkářství – právě o vyprávění všech možných příběhů. Se superhitem Ho Hey už v roce 2012 vystoupali na pomyslný strop. V následujících letech to poté už jen s každým dalším singlem jen stvrzovali.

Charismatická zpěvačka LP se představila poprvé v Ostravě již před třemi lety. Příští rok se zde představí znovu, a to rovnou i s novými písněmi. Kdo nezná její hit Lost On You či Girls Go Wild, jako by nebyl.

19. ročník festivalu proběhne ve dnech 14. – 17. července 2021 a krom výše zmíněných hvězd nebudou chybět například ani Martin Garrix, The Killers, Meduza, Tones and I a mnoho dalších. Vstupenky jsou k prodeji na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.