ZAOSTŘENO NA: Koho pobouřil Donald Trump? Nová deska Nothing But Thieves vyjde na podzim

Petr Harazin, G-Eazy, Conor Mason (zleva) | Zdroj: archiv MonsterMusic

Nový týden je tady a s ním i zbrusu nová rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Nové album připravují Nothing But Thieves i Primitive Man, Donald Trump se dostal do hledáčku muzikantů hned v několika případech.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Rock for People potvrzuje headlinery, Roger Waters nabízí zážitek na DVD

Melancholický a popový G-Eazy

Kalifornský rapper G-Eazy vydal minulý týden nové, v pořadí šesté album s názvem Everything’s Change Here. Nová nahrávka se drží v melancholičtějším a popovějším duchu, než na který jsme od tohoto jedatřicetiletého rappera zvyklí. Asi nejpřekvapivější písní z celé desky je poslední Had Enough, ve které se vyhraňuje k bývalému vztahu se zpěvačkou Halsey a vůbec své pocity nedrží zpátky.

Čtěte také: Napravený G-Eazy od soudu pospíchal rovnou na koncert do Prahy

The Rolling Stones hrozí Trumpovi žalobou

The Rolling Stones varovali Donalda Trumpa, aby přestal hrát jejich hudbu na prezidentských kampaních při cestě do Bílého domu. Kapela jej už varovala jednou, a to v roce 2016. Trump si ale nedal říct a The Rolling Stones tak zaznívají bez jejich souhlasu nadále. Aktuálně už skupina připravuje další kroky pro to, aby tomu zamezila. Hudebníci spolupracují se společností BMI, která již k tomuto problému dala vyjádření o porušení licenční smlouvy. Jedná se tak opravdu o problém, který by mohl vyústit v soudní spor.

Čtěte také: Václav Havel a The Rolling Stones: Jak probíhalo slavné setkání rockových legend s naším prezidentem?

Nové album Nothing But Thieves vyjde v říjnu!

Alternativní britská kapela Nothing But Thieves vypustila do světa novou skladbu s názvem Real Love Song, kterou oznamuje také vydání nového alba Moral Panic. Toho by se fanoušci měli dočkat letos v říjnu, a to po dlouhých třech letech od poslední desky Broken Machine. Z poslechu Real Love je jasné, že se máme opravdu na co těšit. Conor Mason, frontman kapely, dal opět vyniknout svému jedinečnému hlasu, perfektním vokálům a to vše ve velmi emotivním textu o temné, bolestivé a neuspokojivé lásce.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 6 alternativních videoklipů, od kterých se nebudete moci odtrhnout

Donald Trump podruhé

Ostrou lekci uštědřil před pár týdny jednomu ze svých followerů na Instagramu kytarista Tom Morello. Zakládající člen proslulých Rage Against the Machine přidal na svůj instagramový účet fotografii kytary s hanlivým nápisem na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Když se však jeden z jeho followerů ozval s komentářem, v němž slavného kytaristu nazýval “dalším hudebníkem, ze kterého se přes noc stal expert na politiku,” Morello přišel s reakcí natolik trefnou, že se sociálními sítěmi intenzivně šíří až doposud a její repost na Twitteru si již získal na 300 tisíc lajků. Svou odpověď uživateli davez67 začal Morello zmínkou o tom, že člověk přeci nemusí mít čestný titul Harvardovy univerzity z politických věd, aby rozpoznal “neetickou a nehumánní povahu Trumpovy administrativy”. Vzápětí však celou reakci jeho followera rozmetl dodatkem, že on sám každopádně čestný titul Harvardovy univerzity z politických věd vlastní. Výstižnou odpovědí se tak Tom Morello postaral nejen o jeden z mezi fanoušky nejsdílenějších komentářů posledních týdnů, ale rovněž ukázkovým příkladem předvedl, jak extrémně zcestné natolik rozšířené názory, že by se hudebníci měli držet “svého řemesla” a do politiky nezasahovat, mohou být.

Nová deska Primitive Man je na cestě

Americká kapela Primitive Man je svým pohřebním doom metalem dobře známá již osm let a až do letošního léta od ní byly k poslechu v podstatě jen dvě řadové desky, v srpnu se to však změní a fanoušci budou mít možnost vychutnat nové album jménem Immersion. Textově bude pojednávat o existenciální krizi, často navíc s přesahem do těžkého života umělců, kteří mají do nekonečna tendenci promítat krutý svět do svých děl. To se týká i skladby The Lifer, jež se před týdnem stala první ochutnávkou.

Mají “Allstars” projekty šanci na úspěch?

Televize Óčko vydala už potřetí v řadě tzv. Allstars song, za kterým tentokrát stojí Petr Harazin s kapelou Nebe. Skladba dostala název Stromy a opírá se o téma vztahu k přírodě. „Text se měl zaobírat něčím, co je spojené s přírodou a já mám pocit, že v našem kraji, v podhůří Beskyd, je vztah mezi lidmi a přírodou neskutečně silný,“ vysvětluje autor textu Petr Harazin. Pěvecky se do projektu zapojili Petr Janda, Petra Janů, Pavel Callta, Kuba Ryba, Anna Julie Slováčková, Marek Lambora a další.

Čtěte také: Fléda se stěhuje na nádvoří Špilberku s koncertním cyklem Hudba na Hrad


Napište komentář