Foster the People se v singlu Pick U Up vypořádávají s falešnou láskou

Foster the People, Rock for People 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Americká indie popová kapela Foster the People, kterou čeští fanoušci mohli naposledy vidět před dvěma lety na festivalu Rock for People, zveřejnila v pořadí již čtvrtý singl Pick U Up z chystaného alba FTP4*. Mark Foster, frontman kapely, se v písni zaobírá ženami, které mu projevují lásku pouze na základě jeho slávy.

Foster the People se proslavili v roce 2010, kdy na hudební scénu přišli se skladbou Pump Up Kicks, která se ihned vyhoupla na první příčky nejrůznějších hitparád. Následovalo vydání desky Torches, která se stala velmi oblíbenou po celém světě a kritici tak kapelu začali právem přirovnávat například k MGMT či kapele Phoenix.

Rozhovor: Foster the People (2017): Kdysi jsme hrávali třeba pro šest lidí

Následující alba Supermodel a Sacred Hearts Club bohužel tak úspěšná nebyla. Foster the People začali více experimentovat, odvrátili se od rockovějších prvků a stali se popovější a elektronickou kapelou.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Před pár dny kapela zveřejnila nový song Pick U Up z chystaného studiového alba FTP4*, které by mělo vyjít ještě tento rok. Již z prvního poslechu je jasné, že se žánrově k nejúspěšnějšímu hitu Pump Up Kicks nevrátili, ale naopak pokračují v elektronickém naladění. Stejně jako u většiny skladeb kapely, i zde určitě stojí za zmínku velmi zajímavý text. Mark Foster se vypsal z pocitů, které v něm vzbuzují ženy, jež o něj projevují zájem. V zásadě uznává, že většina žen ho osloví pouze na základě jeho slávy a ve skutečnosti je vůbec nezajímá, jaký Mark doopravdy je.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.