Frank Iero je na svém novém EP zničený, naštvaný i křehký

Frank Iero & The Future Violents - Rock for People 2019 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Američan Frank Iero vešel ve známost zejména jako kytarista My Chemical Romance a zpěvák post-hardcorových Leathermouth. Na svých pozdějších projektech nešetřil jmény, nicméně ten současný se nazývá The Future Violents a s polovinou ledna přišlo jejich EP Heaven is a Place, This is a place.

Franku Ierovi sice není ani čtyřicet, v hudbě toho však už stihl mnoho. Kromě svých nejzářnějších pozic v kapelách My Chemical RomanceLeathermouth má za sebou také několik vedlejších projektů a samozřejmě nechybí ani slibně se rozvíjející sólová kariéra. Svou současnou kapelu nazývá The Future Violents a po kritiky velmi dobře přijaté poslední desce přinesl nové EP se širokou paletou nálad a stylů.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kurt Cobain, Amy Winehouse, Mac Miller aneb Posmrtná kompilace zdevastovaných duší

EP se jmenuje Heaven is a Place, This is a Place a Iero se svojí kapelou toho na desce zanechali mnoho, přestože je krátká. Zajímavé na ní je, jak proti sobě kontrastují první a druhá strana. Na té první nacházíme Franka v té největší bolesti a žalu, naproti tomu je pro tu druhou typická velká jemnost, křehkost a také cit pro atmosféru.

Překvapením je cover známého songu Losing My Religion, k němuž navíc došlo poměrně romantickou cestou – Frank si zamiloval hudebnici Kayleigh Goldsworthy, jejíž kapela mu před časem předskakovala. Po objevení sdílené lásky k R.E.M. už nebylo o čem přemýšlet a povedený cover byl na světě.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky