Green Day bodují i během pauzy

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Kalifornská punkrocková partička Green Day získává uznání i ve chvíli, kdy o ní není moc slyšet. Na jaře bude tato kapela uvedena do rock’n’rollové síně slávy společně s dalšími interprety.

V polovině dubna příštího roku proběhne slavnostní ceremoniál, při kterém budou uvedeni jako každý rok umělci do rock’n’rollové síně slávy. Mimo interpretů jako např. Lou Reed či Joan Jett budou do Rock’n’Roll Hall of Fame uvedeni i Green Day, kteří snad zlomili veškeré rekordy, neboť navržen může být jen ten interpret, jenž své první album vydal nejdříve před 25 lety. Právě Green Day to stihli přesně na rok; jejich první album 1,039 Smoothed Out Slappy Hours vyšlo v roce 1990.

Za svůj přínos budou dále odměněni Ringo Starr, Stevie Ray Vaughan and Double Trouble, Bill Withers a Paul Butterfield Blues Band. Slavnostní ceremoniál proběhne 18. dubna 2015 v americkém Clevelandu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.