Divokej Bill byl v Lucerně akusticky nedivokej

Divokej Bill | Foto: Kateřina Postránecká, Monstermusic.cz

Dva předvánoční večery 16. a 17. prosince v Lucerna Music Baru patřily klukům z Divokýho Billa v jejich akustické podobě. S předskakujícím Jelenem byly beznadějně vyprodány.

Uprostřed pracovního týdne se v klubu sešel dav napříč generacemi, aby si užil folk rockový večer. Zahájila ho vzkvétající kapela Jelen. Při stejnojmenné závěrečné písni byla atmosféra již více než připravená. Ladící mezičas se snažil vyplnit pár bavičů. Hudba na pozadí by byla asi lepší varianta. Naštěstí tento prostoj netrval dlouho a ve čtvrt na deset se začalo pódium plnit. Kluci byli vyladěni do černého western stylu, čímž dodali koncertu na stylu.

Foto: Divokej Bill, Jelen, 17. 12. 2014, Lucerna Music Bar, Praha

Na úvod zvolili rychlejší tempo a písničku Lásko, kterou hned podpořili hitovkou Vstávej. Nevýhodou vyprodaných koncertů je prostor, který pak na jednotlivce připadá. Ve středu tomu nebylo jinak, a tak si ten, kdo si chtěl trochu zapařit, musel vystačit s pár centimetry okolo sebe. S ohledem na složení repertoáru ovšem nebylo často potřeba velkých pohybů. Hlavní slovo měly pomalejší kousky starší i novější, takto zazněla Síť, Středověk nebo Dolsin. Příjemným doplňkem byli hosté s doprovodnými nástroji. Jen trochu škoda, že tak netradiční nástroj, jako jsou dudy Vojty z Pipes and Pints, zvukově naprosto zanikl.

Kromě písniček říznutých napříč celou tvorbou zaznělo také několik zcela nových. Jedna z nich se jmenuje Utrejch a dle slov kapely se bude lidem určitě líbit, neboť je ze života a napsaná s láskou a porozuměním.

V druhé polovině pokřtila kapela své nové akustické album nahrané ve spolupráci se stanicí Óčko. Křtitelkou byla z davu vybraná fanynka a křtící tekutinu dodala společnost Ballantines, která zajišťovala pokoncertní fanouškovskou afterparty.

Čas od času se kapela pokusila zformovat přítomný dav v jednolitě se pohybující celek, ale většinou se nejednalo o nijak zvlášť úspěšné pokusy a každý spíš zůstal u svých sólo projevů. Výjimku tvořily hity největší z největších, takže při Znamení anebo Plakala pařil opravdu celý sál. Poslední z přídavků všem dodal Pocit jako je bodnutí nože z toho, že jde o opravdový závěr.

Koncert byl příjemný, jako bývá u této kapely standardní. Ale přeci jen bych si od kluků dokázala představit kreativnější koncertní ztvárnění, než tohoto večera předvedli.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.