Green Day představili titulní píseň z nového alba

Green Day | Zdroj:rollingstone.com

Green Day pokračují ve své revoluci a vypouští do světa již druhou skladbu z nové desky. Tentokrát se jedná o titulní píseň s názvem Revolution Radio.

Do vydání nového alba Green Day zbývá už méně jak měsíc, a tak se kapela rozhodla nám čekání zpříjemnit zveřejněním další skladby. Nový song, který dal název i desce samotné, se jmenuje Revolution Radio a na první poslech, stejně jako předchozí singl Bang Bang, potvrzuje slova kapely, že nová deska bude zvukově bližší starší tvorbě, především legendárnímu albu Dookie.

Textově je nová skladba, jak už je pro kalifornské pankáče zvykem, politicky a sociálně kritická. Sám Billie Joe Armstrong v nedávném rozhovoru pro Rolling Stone přiznal, že ho k napsaní písně inspirovalo současné dění v Americe.

Sledoval jsem ten řízený chaos, který se šířil napříč touhle zemí a měl jsem pocit, že lidé se nechtějí cítit obsolentně ohledně věcí, na kterým jim záleží.

Samotné album se do obchodů dostane 7.10.2016.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...