Green Day vydávají nový singl a s ním i studiovku Saviors

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Fanoušci amerických punkrockerů Green Day si můžou poznačit leden 2024 jako termín nově oznámeného alba jménem Saviors. S touto novinkou do světa kapela vypustila i singl z této připravované desky.

Kolem kalifornské skupiny Green Day je v posledních týdnech celkem rušno. Muzikanti před pár dny odehráli několik koncertů, celé své oficiální webové stránky zabarvili do černé barvy a vybavili proklikem, skrz který se fanoušci můžou přihlásit emailem k odběru velké novinky: ta bude vypuštěna do světa 24. října 2023.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Podzim ve znamení most pitu. Do pražských klubů míří koncerty plné intenzivní energie

Tento „soudný den“ již nastal a přinesl nový singl včetně videoklipu i termín nadcházejícího alba. K písni The American Dream Is Killing Me Green Day vydali rovnou i videoklip. Ten je celý černobílý a kapela v něm hraje uprostřed města, zatímco ulice ovládá zombie apokalypsa. Půjde již o patnácté studiové album v pořadí (od Father of All Motherfuckers je budou dělit bez pár týdnů čtyři roky), jež ponese název Saviors a jež vyjde 19. ledna 2024. Podle samotné kapely by Saviors měli být pozvánkou do jejich mozků a myšlení a také úvahou o porozumění, přátelství a o odkazu skupiny za posledních třicet let. Hudebníci slibují syrový a emocemi napumpovaný počin pod taktovkou power popu, rocku i punkrocku. Na desce se bude potkávat vše, co se jim honí hlavou – války, nerovnost, seznamovací aplikace, duchovní zdraví, změna klimatu, drogy či média. Kalifornští punkrockeři se navíc rozjedou na světovou tour společně se Smashing Pumpkins a Rancid. Samotná píseň The American Dream Is Killing Me zní jako další pokračování desky 21st Century Breakdown z roku 2009, což bylo mezi hudebními kritiky přijato velmi kladně.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.