Anglický zpěvák Declan McKenna vystoupí v pražském SaSaZu

Declan McKenna | Zdroj: Fource Entertainment

Britský zpěvák Declan McKenna v současnosti zažívá svižný nárůst popularity. Se svou novou deskou vyráží na své dosud největší tour po Americe i po Evropě. Na jaře nezapomene ani na Prahu, kde se mu naposledy podařilo vyprodat klub Roxy. Na koncertě v holešovickém SaSaZu představí svou třetí řadovou desku What Happened to the Beach?.

Londýnský zpěvák a hudebník Declan McKenna na sebe upozornil již roku 2015, kdy zvítězil v soutěži talentů na legendárním festivalu v Glastonbury. Rostoucí fanouškovská základna si ho oblíbila jednak pro angažované texty (ať už o klimatické krizi či dalších aktuálních tématech), jednak pro svůj hudební rukopis. V něm se zrcadlí jak moderní pop, tak fascinace Davidem Bowiem stejně jako britskými kytarovkami v duchu Franz Ferdinand.

Čtěte také: Ed Sheeran rozezní hradecký Park 360

Se svou chystanou deskou What Happened to the Beach? se umělec jednak zaměřuje sám na sebe, jednak si dal za cíl přinést světu skutečnou feel-good nahrávku. V rámci své poměrně rozsáhlé evropské tour předvede nové skladby i pražskému hudebnímu klubu SaSaZu, a sice 27. dubna 2024. Vstupenky na tento koncert jsou k mání v sítích GoOutTicketmaster a na stránkách pořadatele Fource Entertainment.


Napište komentář