Hardrocková superskupina The Winnery Dogs zahraje v Praze i v Brně

The Winnery Dogs | Zdroj: Obscure Promotion

Americkou skupinu The Winnery Dogs tvoří tři muzikanti, kteří se proslavili už dávno před vznikem nynějšího tělesa v roce 2012. Jde o kytaristu Richieho Kotzena (Poison, Mr. Big), baskytaristu Billyho Sheehana (Mr. Big, Steve Vai) a bubeníka Mikea Portnoye (Dream Theater). Tato kapela s hvězdným obsazením již brzy obdaří Českou republiku hned dvěma koncerty – zahraje totiž jak v Praze, tak i v Brně.

Americká kapela The Winnery Dogs vznikla roku 2012, kdy se dala dohromady trojice výborných muzikantů dobře známých ze svých předchozích skupin. Hlavní inspirací je od začátku klasická hardrocková muzika ze 70. let, z které koneckonců pramení vše, co hudebníky obklopuje celý hráčský život. Přeslechnout se ovšem nedají ani vlivy pozdějších kapel, jakými jsou Alice in Chains, Soundgarden nebo The Black Crows.

Čtěte také: Do Prahy míří komorní atmosférično v podání kapely Cellar Darling

Energický a muzikantsky vybroušený výkon s řadou šťavnatých nápadů kapela předvedla již na prvních dvou deskách s tím, že letos v únoru vyšel následovník pojmenovaný jednoduše III. Slovy zpívajícího kytaristy Richieho Kotzena„Naším cílem je poskytnout lidem skutečně příjemný poslechový zážitek,” a na všech nahrávkách je skutečně dobře patrné, že muzikanti tvoří organicky během dlouhých hodin jamu. The Winnery Dogs zahrají již 24. října v brněnském klubu Sono a o den později v pražském Paláci Akropolis. Na obou zastávkách skupinu doprovodí čeští bluesrockoví Black Out, jejichž ústřední postavou je Petr Roškaňuk známý ze Žlutého psa a Nové růže. Vstupenky na tyto dva večery plné rocku klasického střihu jsou k mání ve službách GoOutTicketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky