Headlinerem pro první ročník Urban Rocku budou Alt-J

alt-J - Forum Karlín, Praha | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Nový brněnský festival Urban Rock v poslední dnech doplňoval svůj line-up o další jména kapel. Hlavní z nich bylo oznámeno právě včera a je jím skupina Alt-J, která potěší snad každého fanouška indie.

Komu nestačil únorový koncert Alt-J ve Foru Karlín, může si je znovu užít, tentokrát v Brně. Indie-rocková kapela se se svým specifickým zvukem stala jednou z hlavních hvězd festivalu Urban Rock. Alt-J s prvním albem v roce 2012 vyhráli cenu Mercury Prize a poté následovaly ještě další dvě desky. To nejlepší z nich dozajista uslyšíme v létě naživo, ale nepochybně se ovšem dočkáme i vizuálního doprovodu, který při jejich live show nesmí chybět.

Kromě Alt-J oznámil Urban Rock nedávno taky hardcore kapelu Deez Nuts, která si v Brně zahrála před měsícem na Flédě. Dále se pak představí dubstepový producent, dj a legenda elektronické scény Borgore nebo taky Lucky Chops. Z české scény mimo jiné třeba Zoči Voči nebo Abyss, Watching Me. Připojují se tak k už dost nabitému programu interpretů jako Enter Shikari, Little Big, Dubioza Kolektiv atd.

Ty všechny a spoustu dalších můžete vidět na v létě 10. až 12. srpna na Urban Rocku, který se odehraje na brněnském Výstavišti. Lístky lze zakoupit na webu GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 272 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz