Black Foxxes po pražské show: Jeden z nejlepších dní na tour

Black Foxxes | Zdroj: wegow.com

Black Foxxes nedávno vydali album Reiði, na které se snesla chvála kritiků i fanoušků a které začíná budovat pověst této, stále poměrně neznámé, kapele. S novou deskou přijeli do Prahy a při neskutečné show dokázali, že naživo je album ještě o stupeň silnější.

Pokud někdo zavítal do Cross Clubu spíše náhodou, možná se divil, proč se zpěvák na pódiu skoro hroutí, když lámavým hlasem dokončuje své písně. Fanoušci Black Foxxes ale dobře ví, jak moc emocí do hudby Mark Holley (frontman) vkládá a jak dokáže vdechnout život každému slovu z textu. Spolu s propracovanou instrumentální složkou se tak Black Foxxes postarali o jeden z nejemotivnějších koncertních zážitků tohoto roku.

Jako první začali hrát Bloody Knees, kteří si svým svérázným kytarovým vystoupením nepochybně získali pár nových fanoušků. V deset hodin nastoupili Black Foxxes a parket Cross Clubu, podpořený o vstup zdarma, se skoro celý naplnil.

První půlka měla nádech pomalejších songů, které se dostávaly do konečných instrumentálních vyvrcholení. Tyto instrumentální pasáže byly sice po hudební stránce pro diváka úžasné, ale hlavním prvkem úspěchu byly vokály Marka Holleyho. Jeho práce s hlasem byla naprosto fenomenální a možná i výraznější než na studiových nahrávkách. Kromě toho si na chvíli vyměnil mikrofon za megafon a zvládal to i s ním.

Není divu, že Holley má jako svůj nejoblíbenější koncertní song Oh, It Had To Be You. Skoro šestiminutová skladba je nejemocionálnější písní na novém albu a Holleyho řev „Liar! Cheater!” je naživo opravdu nezapomenutelný zážitek.

Black Foxxes odehráli hodinový set, ale na chvíli to vypadlo, že bude ještě kratší. Když diváci vyvolávali kapelu zpět pro přídavky, začala hrát už pokoncertní muzika, dokud z backstage nevyšel rychlý rozkaz na zvukaře, ať ji vypne. Kapela se tak raději ihned vrátila se smíchem na stage, aby si někdo nemyslel, že nezahrají aspoň jeden další song.

I přes krátký set se toho stihlo odehrát hodně. Black Foxxes ukázali, že nehledě na to, jak dobře jejich deska zní, je prostě potřeba ji slyšet naživo. Navíc i přesto, že jsou Black Foxxes i v domácí Británii stále underground, mají své menší fanouškovské zastoupení i u nás. Možná trochu pošťouchnutí pro agentury, aby se nebály zvát i méně známé skupiny. Spousta návštěvníků totiž skutečně znala texty a taky si je pořádně nahlas užívala. Jedna fanynka dokonce dostala na pódium vlastní polskou vlajku s nápisem Black Foxxes, a tu si kapela s radostí ponechala.

Nutno poznamenat, že tím, kdo si včerejší koncert užil možná nejvíce byl sám Mark Holley. Okamžitě po představení už plnil Twitter i Instagram pochvalnými slovy na pražské publikum. Zmínil například, že s ním zpívalo texty víc lidí než minulý týden v Londýně. „Jedna z nejúžasnějších show vůbec. Včerejšek byl z nejtěžších dní na tour, dnešek byl jedním z nejlepších”, napsal na svém Instagramu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz