Hledání sudů Staropramenu vyvrcholí v sobotu

Pivovar Staropramen | Zdroj: Staropramen

Hlavní město bude v sobotu plné maratonských běžců a také příznivců největšího pražského pivovaru. Blíží se totiž finále soutěže Hledej 145 sudů Staropramenu, kterou pivovar uspořádal k příležitosti oslav 145 let od svého vzniku. 

Vše začalo před 145 lety na Smíchově. S nápadem postavit první pivovar na předměstí Prahy přišli v roce 1869 Jan Kohout a Vilém Pick. Slavnostní várku piva v něm uvařili už v roce 1871. Dnes je Staropramen největším pražským pivovarem a současně druhým největším producentem piva v České republice.

Jako připomínku tohoto významného výročí přichystal pivovar na přelom března a dubna pro všechny milovníky piva speciální soutěž, která je založena na principu populárních geolokačních her. Hlavní roli v ní hrají skrýše s celkem 145 poukazy na sudy piva a nápovědy, které se každým dnem objevují na facebooku Staropramenu nebo na stránkách www.145let.cz. Nechybí souřadnice označující místo výskytu, díky nimž se vůbec první skrýš přímo u pivovaru neohřála příliš dlouho. 12. března ji do půl hodiny našla první výherkyně a odstartovala tak hledací mánii.

Staropramen_hledej 145 sudu

Soutěž Hledej 145 sudů Staropramen o sudy nalákala řadu příznivců tohoto zlatavého moku. Vznikla dokonce i skupina věrných lovců, kteří mezi sebou soupeří v počtu kořistí. Po ukončení soutěže už je pouze na nich, který ležák Staropramenu si po zásluze vyberou. Navíc se každý soutěžní den hraje o  dvě vstupenky na multižánrový hudební festival Rock for People, jehož je Staropramen generálním partnerem.

Prémiové skrýše nalákaly fanoušky dobrého piva, jídla a muziky

Pro opravdové hráče a dobrodruhy připravil Staropramen speciální skrýše s mimořádnými úkoly a exkluzivními výhrami. Jejich partneři (hudební festival Rock for People, síť značkových restaurací Potrefená Husa, radio Evropa 2 a víceúčelová hala O2 arena) připojili vlastní soutěžní ceny. První týden se nesl ve znamení tour po vybraných pražských restauracích Potrefená Husa, kde hledači po vyřknutí hesla získávali razítka a indicie k místu, kde byla speciální skrýš ukryta. Luštění vědomostního kvízu na ně čekalo i druhý týden, tentokrát před sídlem Evropy 2. Výherkyni skrýš zavedla do přímého vstupu, kde jí její výhru osobně předala moderátorka Zorka Kepková. Zatím poslední prémiové dobrodružství čekalo u O2 areny. Kdo chtěl získat sud a lístky na koncert Robbieho Williamse do Staropramen Skyboxu v O2 areně, musel nejprve pod dohledem zpěvačky Terezy Vágnerové zazpívat některou ze zpěvákových písniček. Tím se kvalifikoval do hromadného hledání, kde šlo o rychlost.

Závěrečná prémiová skrýš, jejímž partnerem je festival Rock for People, na vás čeká již tuto sobotu 5. dubna. Soutěž startuje na pražském Náměstí Republiky ve 14 hodin. Čím více lidí přijde, tím lépe! Cílem je dosáhnout na místě počtu 145 osob, a poblahopřát tak Staropramenu k výročí stylově. Nejpočetnější skupinka vyhrává sud mimo hlavní soutěž. Je to tedy ideální příležitost pro všechny plnoleté dorazit i s partou přátel.

Specialni ukol


Napište komentář