DVA pokřtili svou novou desku Nipomo

DVA | Zdroj: facebook.com

Není žádný apríl, že kapela DVA 1. dubna pokřtila své nové album Nipomo. V pražské Meet Factory DVA všem ukázali, že jsou plní energie, stejně jako jejich nová deska.

Minulý týden se kapela DVA vydala na turné k nové desce Nipomo a při své čtvrté zastávce v Praze nové album pokřtila. Na křest si duo přizvalo spřízněnou kapelu Monikino Kino, která jej bude doprovázet i na některých dalších koncertech turné, a mimo jiné také na druhém křtu, který si přichystali pro své fanoušky na domácí půdě v brněnském klubu Kabinet Múz, a to 8. dubna. Na rozjezd atmosféry hrál příchozím k prvnímu drinku německý DJ Fett, který se staral o hudební produkci i po skončení koncertu.

Večer zahajovala formace Monikino Kino, jež je poměrně mladým projektem slovenské filmařky a hudebnice Moniky Madriakové a Petra Marka z dobře známé kapely MIDI LIDI. Křehká zpěvačka Monika, která v kapele zastává také funkci klávesistky, působí na pódiu nevinným a snad i nejistým dojmem. Při poslechu jejich setu jistě žádnému uchu neunikl vliv MIDI LIDI. Snad možná kombinace obou faktorů působila nejistě, uvidíme, jestli se projekt v budoucnu více vyprofiluje svým osobitým projevem a získá více jistoty na stagi.

Po Monikino Kino přišli na pódium dlouho očekávání DVA – ona a on. Bára a Jan Kratochvílovi, kteří spolu tvoří a hrají už osm let. Podle svých slov hrají tango, kitchen beatbox, non-exist nations folklore a mnoho dalšího; každopádně, ať již je jejich styl cokoliv, je to zaručeně právě jedinečný zvuk, který každý pozná už po pár tónech. Když nastal jejich čas chopit se nástrojů, tak se všechny oči začaly upírat směrem na pódium. DVA jsou spolu sehraní, o tom není žádných pochyb, taky už spolu mají nahráno tolik, že by jim to kdejaká kapela mohla závidět, a s porovnáním s předkapelou bylo vidět, že pódium je jejich druhým domovem.

Bára vystřídala hned několik dechových nástrojů a do mikrofonu v plné Meet Factory sdělovala poselství kapely. Mikrofon byl jejím druhým já a oproti Monice z předskakujícího projektu ze sebe vydávala neuvěřitelnou energii. I návštěvníci Meet Factory se v průběhu jejich koncertu začali více uvolňovat a tancovat do rytmů hudby. Jisté je, že kapela DVA předvedla v Meet Factory, v prostoru, který jí seděl zvukem i atmosférou, že je ve formě jako nikdy před tím a odehrála parádní koncert.

Na koncert si s sebou DVA přinesli alba, vinyly, kazety či tašky s motivy nového alba Nipomo, které jste si od nich mohli po koncertě nechat podepsat. Závěrem lze říci jen to, že zkrátka každý, kdo na tento křest dorazil, udělal dobře, jelikož akce stála za to.


Napište komentář