H&M BLOCK zpříjemnil Colours of Ostrava doprovodným programem

Colours of Ostrava 2014 | Foto: Petra Chromčáková, monstermusic.cz

Český hudební festival Colours of Ostrava letos vůbec poprvé spolupracoval se známou módní značkou H&M a následoval tak své větší sourozence Roskilde a Coachella, s nimiž se H&M přátelí už několik let. 

Oblečení se v H&M BLOCKu sice neprodávalo, zato se tam rozdávaly zážitky a zajímavé informace. Návštěvníci mohli být u procesu recyklování, kdy z plastových víček od lahví postupně vznikaly designové doplňky nebo šperky. Hudební nadšenci se pak mohli zúčastnit workshopu na futuristický nástroj Reactable. Velké plus získal H&M BLOCK také za stylový prostor, útulnou atmosféru, příjemnou hudbu či za taneční video-koutek.

„Zasekli jsme se hlavně v „RECYCLE“ koutku. To téma nám není ukradené a je skvělé, že si jej tady lidi můžou spojit s konkrétním zážitkem. A navíc si odsud odnést šperk nebo nějaký designový kousek na památku. Třeba jim vždycky připomene, že dávat plast k plastu se vyplatí. To, že začít musíme každý u sebe, je velká pravda,“ říkají Terezie Kovalová a Adam Vopička z kapely Calm Season, kteří na Colours of Ostrava odehráli skvělý koncert a relaxovat pak přišli i do H&M BLOCKu.

Jedna z hvězd prvního dne festivalu, Jakub „NobodyListen“ Strach, ocenil zase možnost zkusit improvizovat na Reactable. „Hodně jsem o tom modulu slyšel, dost jsem si toho načetl a splnil moje očekávání. Příště bych si do něj chtěl natáhnout vlastní samply a smyčky a zahrát si pořádně sám za sebe. V té zavěšené síti jsem si to ale taky užil. Mohl jsem si konečně pořádně odpočinout a nikdo na mě neviděl,“ shrnul svou návštěvu H&M BLOCKu NobodyListen.

Spokojení odcházeli i Republic of Two, Please The Trees, Léna Brauner a hlavně všichni návštěvníci.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.