Kapela Hodiny přichází s retrospektivním videoklipem

Hodiny | Foto: Universal Music

Z nového singlu kapely Hodiny čiší milá poetika, kterou doprovází klip inspirovaný životem frontmana kapely.

Pár měsíců po vydání prvního singlu Stmívání přichází kapela Hodiny s novinkou, jenž dostala název Jízdní řád.

„Jízdní řád je o cestě životem, který je sám o sobě největší inspirací. O všech těch pádech, pochybnostech, výhrách i prohrách, lásce a o tom, že tak či tak, nejlépe nám je 1+1. A když vyjde 1+1=3, je to ještě lepší,“ vysvětluje námět songu jeho autor Tomáš Sehnal.

Námět klipu má na svědomí kapela ve spolupráci s Ondřejem Urbancem z kreativní agentury ManaWorld, který má podíl mimo jiné například na videoklipu kapely Nebe k singlu Zkus na chvíli mi lhát.

Ač to na první pohled nevypadá, tak na celém natáčení Jízdního řádu bylo nejtěžší najít právě lokace a vhodnou autobusovou zastávku, která v klipu sehrála jednu z hlavních rolí.

„Ve finále jsme ji stejně nenašli, a tak náš rekvizitář  vyrobil dobovou maketu i s jízdním řádem ze zahradních hadic, která byla tak věrohodná, že ji ani profesionální řidič nepoznal od skutečné,“ směje se Ondřej a dodává: „Tuto provizorní přenosnou zastávku jsme si po celou dobu natáčení vozili všude s sebou. Dopředu se tedy omlouvám divákům, kteří ji budou třeba v okolí Řípu hledat, ale pravdou je, že náš rekvizitář ji už má doma.“

Nový singl ani pro tentokrát nezapře hitové ambice, na výsledek se nyní podívejte.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.