Hrady CZ Light míří o víkendu do Hradce nad Moravicí. Vystoupí Tomáš Klus, Mirai nebo Divokej Bill

Mirai - Hrady CZ 2019, Kunětická hora | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Už šestnáctý ročník festivalu Hrady CZ se uskuteční během nadcházejícího víkendu. Sice v okleštěné verzi, ale na řadu přijde to nejlepší z české scény a o kvalitní hudební program tak nebude nouze.

Tuzemský český hudební festival Hrady CZ Light odstartuje již tento pátek 20. srpna v Hradci nad Moravicí a potrvá až do nadcházejícího dne. Následující týden 27. a 28. srpna 2021 se přemístí na Bezděz, kde svou letošní pouť uzavře. V ceně vstupenky na festival bude jako každoročně vstup na místní hrad.

Čtěte také: RfP Hope zakončili The Hives a Missio, pořadatelé oznámili headlinery pro rok 2022

V pátek odpoledne se areál otevře již ve čtyři hodiny na louce před hotelem Belaria a z místa události bude nádherný výhled na nedaleký zámek Hradec nad Moravicí. Těšit se během pátečního programu můžete na Tomáše Kluse, Mig 21, Mirai a No Name. V sobotu se areál otevře již v půl jedenácté dopoledne a během dne vystoupí Divokej Bill, Rybičky 48 či Visací zámek. Na pódiu se mimo koncertních vystoupení uskuteční i vyhlášení nejlepšího festivalového kostýmu, a to v sedm hodin večer.

„Areály jsou otevřené vždy dvě hodiny před začátkem programu. Prosíme všechny, aby vyrazili s dostatečným předstihem. Stát nám nařizuje kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků, tedy platí tzv. systém TNO (test, nemoc, očkování) – ukončené očkování, prodělaná nemoc v posledním půl roce nebo jakýkoliv negativní test. Nechceme nikoho zbytečně ,prudit‘, ale kontrola těchto potvrzení nějaký čas zabere,“ říká jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták. „Pokud návštěvník nebude mít žádné z těchto potvrzení k dispozici, může se na místě nechat zdarma otestovat,“ dodává spoluorganizátor Viktor Souček.

Čtěte také: 5 důvodů, proč si poslechnout Sabinu Ludányiovou

Návštěvníci se nemusí bát, protože i přes povolenou kapacitu 7 000 návštěvníků nebude areál zmenšený oproti minulým ročníkům a nebude rozdělený ani na sektory. Organizátoři lákají i na komfortní ubytování VIP kemp Plus, kdy je stan postavený pro dvě osoby vybavený karimatkami i spacáky. K dispozici jsou navíc sprchy a splachovací toalety. Festival nabídne i úschovnu kol a zavazadel.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 342 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.