Rockový Slunovrat 2021 nakopli Gaia Mesiah, RedZed a N.O.H.A.

Rockový Slunovrat 2019 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

V pátek 13. a v sobotu 14. srpna proběhl již 14. ročník festivalu Rockový Slunovrat. Ten se letos kvůli pandemii Covid-19 konal ve výrazně menším měřítku, než na co byli návštěvníci v posledních letech zvyklí. Na atraktivitě to neubralo, výrazně menší areál a jen jedno pódium umocnilo skoro až rodinnou atmosféru akce. I když se festival konal v době, kdy Hradcem Králové zněl festival Rock for People, do Řevnice se sjelo více než tisíc návštěvníků.

Páteční odpoledne zahájili folkaři The Shookies a poté následovalo rockabilly s The Train Robbers. Ve chvíli, kdy na pódium nastoupily legendy Gaia Mesiah, byl už areál slušně zaplněn a spolu s následujícími Krucipüsk v line-upu vytvořili silnou dvojici, která donutila pařící dav zpívat provařené songy jako jeden muž. Skyline pak už neměli žádnou námahu s tím publikum roztančit a tradičně odvedli dobrou práci. Závěr pátečního programu patřil United Flavour. Ti se v poslední době prezentují spíše jako soundsystem jen s DJem a zpěvačkami, zde ale vystoupili v kompletní sestavě.

Čtěte také: 5 důvodů, proč si poslechnout Sabinu Ludányiovou

Do ještě trochu ospalého sobotního dopoledne se rozezněli Frozen Poppyhead. Účastníci festivalové soutěže kapel z roku 2019 si tentokrát přijeli zahrát jako regulérní součást line-upu a nevedli si vůbec špatně. Jejich melodický metal-core vytáhl ze stanů všechny poslední spáče. Po nich přišli na řadu Frankie & The Deadbeats a žánrově jsme se přesunuli na americký Středozápad. Pánové ve stylových kostýmech zahráli klidnější, skoro až temné country songy. S Fyah Son Bantu se amfiteátr přenesl do země houpavých rytmů reggae a dancehallu. Sympatický Keňan úspěšně roztančil celý lesní amfiteátr, na druhou stranu se jeho texty často dotýkaly života v Africe a ne vždy příjemných témat s ní spjatých.

Černošická kapela s bizarním názvem Vepřové Komety zahrála set plný přímočarého funky s hravými texty. Po nich to na pódiu rozjeli Zooblasters, kterým to naživo neskutečně šlape. Žánrový obrat nastal, když na pódium vrhl rapper RedZed. Donedávna stále trochu nedoceněný umělec si tak konečně buduje své místo na výsluní a jako jeden z mála u nás má skutečně na to prosadit se i v zahraničí. Bezchybnou tečkou za sobotou, ale i celým festivalem byli Noise of Human Art, neboli N.O.H.A.

Festivalová scéna se po roce a půl útlumu zase postavila na nohy a Rockový Slunovrat toho byl jasným důkazem.


Napište komentář