Hraji house, protože jsem Holanďan, říká Quintino

Quintino | Zdroj: facebook.com

Nizozemský DJ a producent Quintino, vlastním jménem Quinten van den Berg, se chystá v prosinci roztancovat fanoušky elektronické hudby na Magnetic festivalu na pražském výstavišti. Pojďme si o tomto umělci něco povědět.

Mladý Quinten se narodil před dvaceti osmi lety do muzikantské rodiny. Chlapec měl štěstí a byl obdařen obrovským hudebním talentem. Neomezoval se pouze jen na určité hudební styly, ale naslouchal různým žánrům a umělcům. V mládí měl jasno, čím se bude v budoucnu živit. V prvním klubu si zahrál, když mu bylo patnáct let. Už během školních povinností pracoval o víkendech jako DJ a to ho okamžitě pohltilo.

Neuvěřitelné dýdžejské schopnosti, které Quintino získal v průběhu let, nezůstaly bez povšimnutí. Při hraní v klubu ve věku 18 let si ho všiml duchovní otec house Laidback Luke (také vystoupí letos na Magnetic festivalu – pozn. red.). Qiuntinovo umění s vinylovými deskami nadchlo Luka natolik, že se rozhodl tomuto mladému umělci splnit sen.

Po roce práce v oblasti prodeje opustil Quintino tuto činnost a plně se soustředil na hudební tvorbu. Společně se svým učitelem Laidback Lukem vydal Qiuntino velmi úspěšné skladby jako Girls, Booker či Supersonic. Vydané singly upoutaly organizátory Nope is Dope, kteří ho požádali o účast na těchto akcích. CD, které vydal během roku práce v NID, se dostalo do žebříčku TOP 5 nejprodávanějších alb v Nizozemí.

Největšího úspěchu v kariéře dosáhl po vydání remixu singlu od Cidinho & Doca – Rap Das Armas v dubnu 2009. Song začal jako bootlegová verze a později byl vydán na Spinnin Records. Remix se dostal na prvním příčky v nizozemských hudebních žebříčcích a vidělo ho více než osm miliónu lidí na serveru YouTube. Není to zase tak dlouho, kdy Quintino vypustil další singl s názvem Heaven, na němž spolupracoval s výborným DJem a producentem Mitchem Crownem (tento DJ také vystoupí na Magnetic festivalu – pozn. red).

Quintino je DJ, který nikdy neodpočívá a který má do budoucnosti připraveno spoustu projektů. V současné době předvádí rádiovou show SupersoniQ pravidelně nabitou energetickými songy. 


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.