Hudební projekt Vesna sází na ženskou krásu a originalitu

Vesna | Foto: facebook.com

Vesna je hudební projekt inspirující se folklórem, který sází na ženskou krásu a originalitu. Jeho zakladatelka, známá zpěvačka a textařka Patricie, Vesnu založila po spolupráci s kapelou Čechomor.   

Vesna je slovanská bohyně jara a zároveň první píseň, kterou Patricie pro tento projekt napsala. „Postupně začaly vznikat další písně, na kterých jsem pracovala hlavně na Berklee College of Music,“ říká éterická Patricie, stipendistka Strun podzimu roku 2016 a první Češka s magisterským titulem z této prestižní univerzity.

Díky grantu z Berklee mohla kapela natočit čtyři skladby s Českým národním symfonickým orchestrem a může tedy oslovit i fanoušky klasické hudby.

„V čele kapely jsme čtyři ženy a každá z nás reprezentuje jednu bohyni,“ říká usměvavá flétnistka Andrea Šulcová, která momentálně studuje hudbu na jazzové univerzitě v Grazu.

Dalšími představitelkami Vesny jsou talentovaná pianistka Tanita Yankova původem z Bulharska a houslistka Bára Šůstková, která je známá například díky spolupráci s Věrou Martinovou.

Tanita se kromě hudby věnuje i výtvarnému umění: „Vesna není jen o muzice. Je to vlastně spíše multi-umělecký projekt.“ Na vizuální stránce kapela spolupracuje s módní návrhářkou Kamilou Vodochodskou, která k Vesně rovnou vytvořila vlastní módní kolekci.  

Houslistka Bára mimo jiné simultánně studuje na konzervatoři i na DAMU a ujišťuje nás, že se máme na co těšit: „Momentálně jsme natáčeli první videoklip a chystáme také velký jarní křest.“

Křest projektu Vesna proběhne 18. května v prestižní galerii Hauch a kromě hudby diváky čeká i tanec a multi-mediální show. Akce proběhne ve spolupráci s nadací Pomozte dětem a účast přislíbily zajímavé, nejen ženské osobnosti z oblasti společenské, kulturní i sportovní.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.