Jack White dokončuje nové album

Jack White | Zdroj: facebook.com

Bývalý člen skupiny The White Stripes, Jack White, v současnosti dokončuje své druhé sólové album. Půjde o nástupce předchozího úspěšného počinu Blunderbuss z roku 2012.

Kytarista a zpěvák Jack White je umělcem a hudebníkem každým coulem. Dokazuje to jeho píle a také množství projektů, které má slušně rozjeté. Mezi ty nejvýznamnější patří v současnosti jeho vlastní sólová dráha. V roce 2012 vydal White album s názvem Blunderbuss, které nejenže potěšilo fanoušky ex-dua The White Stripes, ale především slavilo obrovský úspěch u kritiků. Placka plná rock’n‘rollu, blues a country vyhrávek byla dokonce nominovaná na cenu Grammy v kategorii Nejlepší album roku.

Nyní Jack White prostřednictvím chatu s fanoušky oznámil, že dokončuje další sólovku. ‚‚Tento měsíc produkuji dvě alba, která dokončuji, a jedno z nich je moje,‘‘ řekl. Už před časem se o novince zmínil v rozhovoru pro časopis Rolling Stone, kde řekl, že ani tato deska nebude mít jednotný styl. ‚‚Je to velmi rozličné. Nemohu si určit styl a pak psát písničky. Prostě píšu tak, jak to na mě přijde.‘‘

Mimo to dokončuje hudebník novou nahrávku s kapelou The Dead Weather, která bude třetí v pořadí a jež by měla vyjít v příštím roce. Taktéž připravuje materiál s formací The Raconteurs.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.