Jack White vystoupí v Praze, předkapelou mu budou tuzemští rockeři Doctor Victor

Jack White
Jack White | Zdroj: Live Nation

Kytarista Jack White, spoluzakladatel rockového dua The White Stripes a autor proslulého hitu Seven Nation Army, se po osmi letech vrátí do Prahy. Představí zde dvojici svých nadcházejících sólových nahrávek.

Jack White vystoupí v úterý 5. července 2022 v pražském Foru Karlín. Vrátí se tak na místo, kde v listopadu 2014 představil českým fanouškům své tehdy druhé sólové album Lazaretto. Od té doby vydal uznávaný umělec také desku Boarding House Reach v roce 2018, o dva roky dříve kompilaci akustických nahrávek z let 1998 až 2016 a letos se chystá k vydání hned dvou alb. 8. dubna spatří světlo světa Fear of the Dawn, jejíž singl Taking Me Back je k poslechu již nyní. 22. července se pak dočká vydání deska Entering Heaven Alive.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kim Petras, Avril Lavigne a další nová alba, která rozhodně stojí za poslech

Do Prahy přijede White v rámci svého turné The Supply Chain Issues Tour. Při něm odehraje více než šedesátku koncertů po Evropě a Severní Americe. Na pražském koncertě ho doprovodí české rockové trio Doctor Victor, tuzemským fanouškům známé pro své energické show, mimo jiné i z pražského koncertu legendárních AC/DC, kde trojice rovněž vystoupila.

Na koncert bez mobilního telefonu

White vedle své sólo kariéry a šestice alb s The White Stripes v minulosti taktéž působil a doposud nepravidelně působí také v rockových formacích The Raconteurs a The Dead Weather, s prvními zmíněnými pak roku 2019 nahrál zatím poslední desku Help Us Stranger. Stejně jako před osmi lety, i tentokrát se tak fanoušci budou moci těšit na koncert zahrnující průřez celou kariérou dvanáctinásobného držitele prestižních cen Grammy. Obdobně jako v roce 2014, i letos bude na Whitovu žádost zakázáno používání mobilních telefonů, ty budou tentokrát muset být uloženy v pouzdrech Yondr.

Vstupenky budou v předprodeji od 8. dubna od 10:00 v síti TicketMaster, respektive od 6. dubna pro členy Live Nation klubu a od 5. dubna pro členy Jack White fanklubu, a to ve všech případech za cenu 1 290 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.