Jaká alba přinese letní červen?

Clean Bandit | Zdroj: facebook.com

Léto už se blíží a s ním také spousta skvělých desek. Červen přinese hlavně alba, která si budeme chtít stále pouštět, dokud horké dny neskončí. Elektronika, rock i dreampop, na to všechno se můžeme tento měsíc těšit.

Clean Bandit – New Eyes

Debutová deska této anglické elektronické kapely otevře měsíc. Očekávané album, jež nese název New Eyes, vyjde 2. června. Clean Bandit nejsou jako seskupení úplně tradiční, elektroniku míchají třeba s prvky klasické hudby. Poslechněte si jejich Rather Be.

Sleep Party People – Floating

Ve stejný den, tedy 2. června, vyjde také již třetí studiovka dánských Sleep Party People, s názvem Floating. Dreampopová kapela je důkazem toho, že už dávno není pravdou, že by dánská hudební scéna spala. Jaké Floating bude, si můžete poslechnout na ukázce Floating Blood Of Mine.

Kasabian – 48:13

Přesně takovou stopáž bude mít album, jež vyjde 9. června této anglické elektronicko-rockové čtyřce. Bude se jednat o jejich pátou desku, která následuje po veleúspěšném Velociraptor! z roku 2011. Kytarista Sergio Pizzorno, který má na novince největší zásluhu, se vyjádřil, že se bude jednat o jejich doposud nejupřímnější desku, zbavenou všech nánosů. Tak uvidíme.

Jack White – Lazaretto

Hned den nato, 10. června, vyjde druhá sólová deska nezadržitelnému Jacku Whiteovi. Všechno, na co sáhne, promění v hit. Dá se tedy očekávat, že jeho Lazaretto bude dalším důkazem jeho umu. Whitea není třeba dlouze představovat. Za rodáka z Detroitu mluví činy, a tak si radši poslechněte eponymní Lazaretto.

Lana Del Rey – Ultraviolence

Tak a je to tady. Všemi milovaná Lana Del Rey konečně vydává druhou desku. Jmenuje se Ultraviolence a světlo světa spatří 16. června. Z prvního singlu, West Coast, lze slyšet, že Lana pokračuje ve stylu, kterým si získala svět. Na desku se moc těšíme, koukněte se na video ke zmiňovanému singlu.

Ed Sheeran – x

A na závěr se opět dočkáme druhého studiového alba, tentokrát od anglického písničkáře Eda Sheerana. Stává se u něj asi pomalu zvykem používat matematické symboly, když po + z roku 2011 vychází teď x (čti multiply). Deska vychází 23. června a mezi jinými ji produkoval také Pharell Williams. Písně budou opět o lásce. Dáte jim šanci? Nechte si napovědět singlem Sing.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.