Jaká alba vychází v listopadu? Máme pro vás několik tipů

Sun Glitters | Zdroj: facebook.com

Ačkoliv bude listopad postupně tlačit rtuť teploměru níž a níž, vězte, že vám zima nebude. U srdce vás totiž zahřejí nové desky, které tento měsíc vycházejí. A bude z čeho vybírat!

Keane – The Best of Keane

Kapelu Keane spatřilo české publikum poprvé teprve loni v rámci turné k aktuální desce Strangeland, která rozdělila fanoušky této britské kytarovky na dva nesmiřitelné tábory. Jedni ji opěvují, druzí zatracují. Nyní po pěti studiovkách přišla na řadu první bestofka s názvem The Best of Keane. A ne náhodou. Bude to totiž na dlouhou dobu poslední věc, které se od nich dočkáme. Jedna z nejúspěšnějších formací posledního desetiletí si totiž dává pauzu. Frontman kapely Tom Chaplin se nechal slyšet, že hodlá pracovat na vlastním sólovém projektu. Album vychází 11. listopadu.

The Killers – Direct Hits

Ve stejný den jako výběr nejlepších hitů britských Keane vychází i bestofka zaoceánských a všem dobře známých indie rockerů The Killers. Kompilace bude kromě třinácti starých skladeb z předešlých čtyř studiových alb kapely obsahovat též dva zbrusu nové songy – Shot At The Night a Just Another Girl. Zpěvák Brandon Flowers se na adresu této novinky, která bude shrnovat uplynulých deset let kapely, vyjádřil, že je dobrou cestou k tomu nechat staré být a posunout se někam dále.

https://soundcloud.com/radiomel-mano/the-killers-shot-at-the-night

Mount Eerie – Pre-human Ideas

Za zmínku jistě stojí nové album projektu Phila Elveruma alias Mount Eerie, jenž je pojmenovaný podle hory Mount Erie v americkém státě Washington. Elverum, jehož muziku můžeme zařadit do žánrové škatulky lo-fi/indie folk, působí na hudební scéně již deset let. 12. listopadu vydává své sedmé dlouhohrající album Pre-human Ideas. To bude povětšinou obsahovat přepracované skladby ze dvou desek, které vydal minulý rok.

Shearwater – Fellow Travelers

Velice zajímavá deska vychází 25. listopadu na labelu Sub Pop – texaští Shearwater se rozhodli vydat album plné coverů písní od kapel, se kterými za dobu své existence koncertovali. Tomu napovídá i samotný název Fellow Travelers, tedy spolucestující. Najdeme zde deset skladeb, mezi nimiž jsou předělávky například od Xiu Xiu, St. Vincent či song Hurts Like Heaven britských velikánů Coldplay z jejich poslední studiovky Mylo Xyloto. Shearwater v Čechách koncertovali poprvé přesně před rokem na pražském Stimul festivalu.

Norah Jones & Billy Joe Armstrong – Foreverly

Populární písničkářka Norah Jones a Billy Joe Armstrong z punk rockové kapely Green Day nahráli společně kolekci dvanácti skladeb Foreverly, která vznikla za pouhých devět dní a vychází 25. listopadu. Nechali se přitom inspirovat klasickou deskou Songs Our Daddy Taught Us od rock’n’rollových The Everly Brothers. Jde o reinterpretace tradičních amerických písní, které tito dva bratři natočili na konci padesátých let. Kromě ústřední dvojice se na Foreverly podíleli baskytarista Tim Luntzel, bubeník Dan Rieser, na housle hrál Charlie Burnham a na steel kytaru Johnny Lam.

Sun Glitters – Scattered into Light

Na své si 25. listopadu přijdou též fanoušci experimentální elektronické hudby. Rodák z Lucemburska Victor Ferreira aka Sun Glitters debutoval se svým mixem ambientního dubstepu a downtempa v roce 2011. Za dva roky toho stihl jako málokdo – objížděl kluby a festivaly v Evropě (mezi nimi i letošní United Islands v Praze) a dostalo se mu vřelého přijetí od předních hudebních serverů. Pod labelem Mush Records nyní vydává svůj debut Scattered into Light. Ferreira si na tuto svou Mush prvotinu, která obsahuje jedenáct skladeb, přizval italskou zpěvačku Saru Cappai z dream popové kapely Diverting Duo. Svůj hlas předvedla ve více než polovině z nich.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).