Jaké novinky přinese letošní Grape?

San Holo | Zdroj: Grape

Slovenský festival přidává další důvody k tomu, vyrazit si v srpnu na víkendový hudební výlet.

Nový update piešťanského festivalu se zaměřuje na elektronické velikány a mladá jména, která začínají dominovat světovou hudební scénu. Z první skupiny to je například dvojice Modeselektor, kterou si loňští návštěvníci festivalu mohou pamatovat díky jejich vystoupení s projektem Moderat. S více techno přístupem je doplňuje Belgičanka Charlotte de Witte a drum and bass přijedou reprezentovat Dirtyphonics, jejichž set byl loni přerušen nezbedným počasím. Své místo si vydobyl i veterán Tomorrowlandu, Holanďan San Holo.

Nebude nouze ani o již zmíněnou omladinu. Nejvýraznějším článkem je mezinárodní skupina Superorganism, kterou BBC zařadilo mezi 12 největších objevů pro letošní rok. Dále se objeví i kapela Astroid Boys míchající hip hop a rock, a podobně smýšlející kluk jménem Yungblud, jenž prý zas připomíná Jamieho T a mladé Arctic Monkeys s hip hopem. Nebude chybět ani nový projekt Warhaus založený zpěvákem kapely Balthazar, Maartenem Devolderem.

Grape ovládne Letiště v Piešťanech 10. a 11. srpna 2018 a v únoru již organizátoři oznámili účast alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Oh Wonder, Wolf Alice a několika dalších. Více informací včetně vstupenky najdete na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.