JAKSI TAKSI vydávají nové album Offline

JAKSI TAKSI | Zdroj: archiv kapely

Na nové album téhle pop-punkové pražské stálice si fanoušci museli počkat hned několik let. Jaksi Taksi ale v těchto dnech vydávají další desku. Tou je novinka Offline.

JAKSI TAKSI naposledy vydali album Signál v roce 2011. Tuto obrovskou díru vyplnili koncertováním, natáčením videoklipů, ale i psaním textů a skládáním hudby na nový materiál. Teď na podzim v roce 2017, jsou zpátky v plné zbroji. Pokud vám název Offline něco matně připomíná, tak vaše myšlenky tečou správným směrem, protože nepřímo navazují na On-line, což bylo jejich zlomové album.

Offline i ve stylu hudby navazují na výše zmíněnou desku, ale i tak se hnuli z místa a v jejich nové tvorbě je slyšet hned několik nových změn. Jednak přiznali elektronický zvuk, přizvali hosty v podobě dětského pěveckého sboru a v neposlední řadě využili smyčcových a dechových nástrojů. Další zajímavostí je, že obal nového CD nechala kapela vybírat fanoušky prostřednictvím facebooku.

„Mysleli jsme si, že už nebudeme psát písně týkající se politiky, že už jsme všechno řekli,“ komentuje texty Radek, autor většiny textů. „Ale situace kolem nás je taková, že aniž bychom si to řekli, nebo měli takový záměr, velká část textů se týká společensko-politických jevů v dnešním světě. A samozřejmě virtuálního života. Takže pokud bych měl říct o čem nová deska je, řekl bych, že o politice, virtuální realitě a trochu o lásce.“


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.