Jamiroquai rozzáří letošní Colours of Ostrava

Jamiroquai | Zdroj: facebook.com

Britská kapela Jamiroquai, nezaměnitelná multižánrová legenda, je další velkou potvrzenou hvězdou mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava 2017.

Jamiroquai působí na hudebním poli již od roku 1992. Za tu dobu získali cenu Grammy, vítězství v MTV Video Music Awards a mnoho nominací na Brit Awards.

Obnovení Jamiroquai se svým frontmanem Jay Kayem přijedou do Ostravy s čerstvou ´kosmickou´energií. Předvedou svoji strhující taneční show na pomezí funky, acid jazzu, soulu, rocku, diska i elektra,“ láká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Trhali rekordy v hitparádách, roztančili obří festivaly i největší světové koncertní haly. Sedm jejich alb se dostalo do britské Top 10 (tři z toho na 1. místo) a prodali 26 miliónů desek po celém světě. Jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů jako nejprodávanější funkové album všech dob.  Na tento rok plánují vydat své osmé album s názvem Automation.

Šestnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic a Jamiroquai v programu doplňují taková jména, jako Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Moderat, Laura Mvula, Benjamin Clementine, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Jamiroquai, které založil v roce 1992 frontman Jay Kay, se jako průkopníci future funku a acid jazzu rychle prosadili po celém světě, stala z nich jedna z nejúspěšnějších globálních kapel. Od vydání debutového alba Emergency on Planet Earth v roce 1993 dotáhli do dokonalosti způsob, jakým lze chápat moderní pop a svým pojetím ovlivnili řadu dnešních velkých jmen. Mezi jejich slavné fanoušky patří Chance the Rapper, Pharrell, Tyler the Creator, Jungle, Redman nebo The Internet, hráli se Stevie Wonderem nebo Dianou Ross. Z Jamiroquai se stala jedna z nejrespektovanějších inovativních kapel naší doby.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na oficiálních stránkách festivalu a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 290 Kč platí na limitované množství 5 000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)