Jimmy Kelly oslavuje pouliční hudbu na turné

Jimmy Kelly | Zdroj: facebook.com

V polovině listopadu startuje Jimmyho měsíční turné s názvem Viva La Street!, během kterého společně se svou osmičlennou bandou navštíví mimo jiné i Městské divadlo ve Slaném.

The Kelly Family jsou už dávno minulostí, ale Jimmy Kelly se hudby nevzdal. Naopak se vrátil na úplný začátek – k pouliční muzice. Byl to život drsný a nelítostivý, za to ale upřímný. Pro zpěváka samotného to byla cenná životní zkušenost. Jimmy popsal své zkušenosti takto: „Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi. V posledních letech jsem potkal spoustu různých lidí. Lidé, kteří mě celé hodiny poslouchali, plakali, pokládali mi otázky nebo byli dokonce rozběsnění a házeli na mě role toaletního papíru, když mě viděli. Člověk tak může zjistit, že na ulici je jednoduše možné všechno.“

Sledujte Monstermusic.cz – chystáme soutěž o vstupenky a upomínkové předměty právě k tomuto koncertu!

Jedním z takovýchto neuvěřitelných setkání se jistě stalo to, během kterého poznal na pěší zóně v Cáchách své současné kolegy. Krátce na to se setkali u prvních zkoušek, z nichž vzniklo seskupení Jimmy Kelly & Folkband. Své první turné My Hometown odehráli na přelomu let 2010/2011. Tehdy k jejich překvapení byly ohlasy více než dobré. Proto v roce 2012 uspořádali další sérii úspěšných koncertů po německých klubech, které se jmenovalo Viva La Street!, a jehož pokračování je naplánováno na tento podzim.

S Viva La Street slavím své šestileté pouliční jubileum a publiku chci dát trochu toho, co mi dala za ty roky ulice, neboť jsem za to velice vděčný,“ vysvětluje Jimmy. Kombinaci akordeonu, houslí či klarinetu spojených s vášní, oddaností k hudbě a lásce k pouliční muzice si budete moci poslechnout i u nás v České Republice. Kapela zavítá do Slaného, kde v Městském divadle vystoupí 14. 12. 2013. Zde Jimmy Kelly bude natáčet pro své chystané DVD o pouličním muzicírování. Vstupenky jsou k dispozici na Ticketstreamu za jednotnou cenu 540 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.