Cher vydává po dvanácti letech album Closer to the Truth. Roztančete se

Cher | Zdroj: facebook.com

Leckdo by mohl namítat, že zpěvačka Cher je kousek muzejního ražení. Jenže i ve svém pokročilém postpubertálním věku 67 let Američanka dokazuje, že rozparádí nejeden taneční parket.

Album Closer to the Truth vydala Cher po dlouhých dvanácti letech (nepočítáme-li soundtrack Burlesque) a hned od začátku se snaží konkurovat všem skupinám i jednotlivcům taneční muziky. Woman’s World, jak zní název úvodní skladby desky Closer to the Truth, připomene hned ze startu, že Cher toto CD pojala pěkně od podlahy. Rytmus nepoleví ani ve druhé a třetí písni. Zvláště třetí My Love má předpoklady se umisťovat na předních příčkách hitparád. Mix a různé efekty v singlu Dressed to Kill jen umocňují můj názor, že Cher ještě do starého železa nepatří.

Ve sběrných surovinách by vám za kilo živé váhy dali ranec, obzvlášť, kdyby byla Cher prodávána za zvuku pátého kusu z alba Closer to the Truth, Red. Ačkoli Cher pochází z Kalifornie, její angličtina je velmi srozumitelná, takže i začátečník studia tohoto světového jazyka většinou pochopí vo co gou.

Jednou z nejchytlavějších skladeb na desce je jistě I Walk Alone, která se nese v duchu country-dance stylu a posluchač se k ní bude hodně rád vracet. Ekvalizér poprvé přestane bláznivě blikat rudě až při osmé pohodové Sirens, i když název zrovna klidně nezní.

Za typickou road music lze považovat Favourite Scars, refrén totiž dokáže zahnat mikrospánek, ale i rozezpívat posádku vozidla při dlouhém výletu. Hope You Find It by naopak výletníky uspala, ale je nezdařilejší z několika pomalejších songů, které Cher na desku prosadila. Závěr placky patří ještě třem bonusům – I Don’t Have To Sleep To DreamPride a You Haven’t Seen the Last of me.

Closer to the Truth asi nebude aspirovat na album roku, je i celkem zřejmé, že se nestane ani nejprodávanějším všech dob, ale rozhodně neurazí a v diskografii tanečních klubů nesmí chybět. Cher jde s dobou a Closer to the Truth je hodně líbivé, tanečně laděné CD.

Cher CDCher – Closer to the Truth

Skladby: Woman’s World, Take It Like A Man, My Love, Dressed To Kill, Red, Lovers Forever, I Walk Alone, Sirens, Favourite Scars, I Hope You Find It, Lie To Me, I Don’t Have To Sleep To Dream, Pride, You Haven’t Seen The Last Of Me

Celkový čas: 41:19

Vydavatel: Warner Music

Hodnocení: 60 %


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...