K seriálu Černobyl vyšel unikátní soundtrack

Černobyl | Zdroj: hbo.com

Seriál o ukrajinské jaderné havárii od televizní stanice HBO v posledních měsících sklízel až astronomické úspěchy (na čsfd se stal druhým nejlépe hodnoceným seriálem všech dob). Nyní vyšel soundtrack, který se už způsobem kompozice stal skutečně unikátním hudebním dílem.

Hlavním autorem soundtracku k veleúspěšné minisérii Černobyl je islandská skladatelka Hildur Guðnadóttir. Ta má za sebou již čtyři sólové desky, které se dočkaly velkého ocenění od kritiků. Ani na poli filmové hudby není žádným nováčkem – je podepsána pod soundtracky k filmům Joker, Máří Magdaléna a Sicario 2. Doma sklidila několik nominací na islandské hudební ceny.

Čtěte také: Beyoncé oslavuje premiéru filmu Lví král tématickou deskou

Na Černobylu skladatelka pracovala opravdu unikátním způsobem. Spolu se svým týmem vyrazila do litevské jaderné elektrárny Ignalina, kde se natáčela i velká část samotného seriálu. Nahrála si rozličné zvuky elektrárny a následně strávila dlouhé hodiny práce, kdy ze zvuků dveří, pump, reaktorů a turbín komponovala samotné melodie a doplnila je o svůj hlas. Soundtrack vyšel na CD i LP a už stihl být nominován na cenu Emmy.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky