Kalush Orchestra v Praze: Vítězové letošní Eurovize vystoupí v Lucerně už tento týden

Kalush Orchestra
Kalush Orchestra | Zdroj: Lucerna Music Bar

Ukrajinské uskupení Kalush Orchestra, které si svým hitem Stefania získalo přízeň diváků i porotců letošního ročníku soutěže Eurovision Song Contest, míří do Prahy. V klubu Lucerna Music Bar vystoupí již tuto sobotu.

Šestičlenný projekt v čele s rapperem Olehem Psiukem zamíří do Prahy v rámci své vůbec první návštěvy České republiky. Během ní vedle hlavního města, kde v Lucerna Music Baru zahraje již 1. října, vystoupí o den později také v brněnském Prvním patře.

Na obou představeních doplní Kalush Orchestra také brněnská kapela Denoi, jež se s únorovým vypuknutím ruské invaze na Ukrajinu aktivně angažovala v aktivitách na podporu válečných uprchlíků.

Kalush Orchestra v Česku společně s dnes již proslulou písní Stefania představí také dvojici svých studiových alb Hotin a Yo-yo, které kapela za dobu své existence vydala. Tuzemské publikum se tak může těšit na kombinaci tradičního ukrajinského folkloru s prvky rocku i rapu, to vše doplněné o originální vizáž a choreografii a nezvyklé hudební nástroje.

I díky tomuto neobvyklému mixu se Kalush Orchestra, skupina vzniklá roce 2021 jako vedlejší projekt rapového uskupení Kalush ze stejnojmenného města v ukrajinské Ivanofrankivské oblasti, umístila na první příčce letošního ročníku soutěže Eurovize. V jejím finále získala celkem 631 bodů. Nyní formace po několika evropských zastávkách vyrazí i na turné po Severní Americe, jež zahájí 20. října a během nějž navštíví celkem 13 měst v Kanadě a Spojených státech, včetně Los Angeles, New Yorku či Toronta. Část výtěžků z tohoto turné pak skupina věnuje právě na pomoc válkou postižené Ukrajině.

Vstupenky na pražské i brněnské vystoupení Kalush Orchestra jsou k dispozici v prodejní síti smsticket.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.