Kapela Ovoce představuje nový videosingl Znáš mě líp

Ovoce | Foto: Katka Hajdinová

Kapela Ovoce představuje svůj zbrusu nový videosingl Znáš mě líp, v němž si utahuje z lidí, kteří naslouchají pomluvám. Zároveň prozrazuje své následující plány, mezi něž patří samostatné podzimní turné nebo vydání debutové desky, které je v plánu na přelom roku.

Hudebníci aktuální skladbou navazují na předchozí Drogy dětem, jež světlo světa spatřily na konci listopadu minulého roku a dle jejich slov byly věnovány obětem moderních technologií. Svůj pilotní singl s názvem Vědomí však kapela vypustila už v červnu minulého roku a o dva měsíce později pak excelovala se skladbou Poletím II.

Píseň Znáš mě líp byla natočena v září roku 2016 spolu s Drogami dětem ve Studiu Barrandov pod dohledem amerického producenta a hudebníka Geoffa Tysona, který je kromě své hudební tvorby pro hollywoodská studia známý třeba jako jeden z mála úspěšných studentů kytary u mága Joe Satrianiho. Kapela se však před nedávnem rozhodla u sebe ve zkušebně přetočit kytary a mixu s masteringem se následně chopil Jan Zázvůrek. Kameru, střih a režii videoklipu pak obstarali Martin Molliy a Petr Němeček.

„Nápad na tenhle song jsem měl v hlavě už dlouho. Je to o všech těch lidech, kteří si o vás někde něco přečtou a hned o vás vědí všechno nejlíp a hlavně jsou o tom skálopevně přesvědčeni,“ vysvětluje pro server iDnes téma písně kytarista Láska.

Frontman Pišto doplňuje: „Utahujeme si z lidí, kteří mají pocit, že nás znají líp než mi sami – jenom proto, že někde viděli nějakou fotku nebo si přečetli nějaký drb. Je to o všech, co jsou líný udělat si na nás vlastní názor.“

Na podzim pak Ovoce plánuje samostatné turné, na němž se jako host představí formace Lola a na každé zastávce dostane šanci i jedna místní kapela. „V každém místě uspořádáme facebookovou soutěž. Její vítěz pak koncert zahájí,“ upřesňuje basák Ovoce Tomy.

Následně na přelomu roku by se měli fanoušci dočkat také debutové desky. Do té doby se však kapela představí na některých letních festivalech.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.