Tay Jardine s novým projektem SAINTE dokazuje, že méně je někdy více

SAINTE | Zdroj: upsetmagazine.com

We Are The In Crowd jsou mrtví! Ať žijí SAINTE! Poté, co její stará kapela ohlásila tvůrčí pauzu na dobu neurčitou, je zpěvačka Tay Jardine zpět s novým projektem. SAINTE přináší vše od chytlavých popových melodií až po šílené, křiklavě barevné videoklipy, ve kterých se objevuje dokonce i mluvící dort.

Poté, co v roce 2016 pop-punkeři We Are The In Crowd ohlásili tvůrčí pauzu, jsme o Tay Jardine moc neslyšeli. Nyní je však sympatická zpěvačka zpět s novým projektem, novou image, novým postojem k životu a hlavně novým EP.

Projekt, na kterém se krom Tay podílejí i její dva bývalí spoluhráči z WATIC Mike FerriCameron Hurley, má název SAINTE a na rozdíl od původní kapely se nese ve značně popovějším duchu. Již úvodní singl Technicolor dával jasně tušit, že tohle bude vážně zábava. Videoklip plný křiklavých barev s nádechem 80. let nám prezentoval úplně novou Tay, jak jsme ji nikdy dřív neviděli. Fanoušci se proto nemohli dočkat vypuštění plnohodnotného EP, které pod názvem Smile and Wave vyšlo 30. června 2017.

SAINTE mi již na první poslech i pohled okamžitě připomněli novou desku Paramore After Laughter. I zde se koná radikální odklon od pop-punkové minulosti vstříc chytlavému pop-rocku. Vizuální stránka se, stejně jako u Paramore, vyznačuje křiklavými barvami a celkově se nové album nese v duchu 80. let. Najdeme zde ale i další podobnosti a sice fakt, že stejně jako Hayley Williams si Tay prošla těžkým obdobím, za kterým se rozhodla udělat tlustou čáru a konečně být sama sebou.

To se promítlo i v textech, kde se to jen hemží tématy jako pohřbení své minulosti a nadějné vydávání se vstříc budoucnosti, hledání vlastní identity a tak podobně. Po hudební stránce si Tay a její spoluhráči zachovali všechnu energii a dynamiku, jak tomu bylo za dob WATIC. Nové písně jsou energetické, chytlavé, nápadité a ani na chvíli nenudí.

Čtěte také: After Laughter od Paramore: Pořádná dávka letního popíku s melancholickými texty

To, že se u Smile and Wave nebudete nudit je z části zapříčiněno i faktem, že EP tvoří jen sedm písní. Díky tomu na albu nenajdete žádné průměrné a stejně znějící skladby, jako tomu bylo právě na nové desce Paramore. Každá ze sedmi skladeb funguje skvěle sama o sobě, ale i jako celek EP působí vyváženě a uceleně.

Nejvýraznějšími písněmi jsou zajisté singly Technicolor, Eyes Are Open a především parádní With or Without Me. Jedinou baladou je píseň Lighthouse, která zaujme svým melancholickým textem o hledání naděje a určitého směru v nejtěžších chvílích.

První EP nového projektu SAINTE sice přináší „jen“ sedm nových skladeb, ale jedná se pouze o kvalitní kousky. Pokud dáte šanci novému popovému zvuku, čeká vás velice příjemný poslech energetických a chytlavých písní, které prostě mají šťávu. V tomhle případě by si Paramore mohli z Tay a spol. vzít příklad a řídit se pravidlem, že méně je někdy více. Pokud někdo ještě stále pláče nad stagnací We Are The In Crowd, tak s novým EP Smile and Wave se hned bude cítit lépe.

SAINTE – Smile and Wave

Skladby: Eyes Are Open, Technicolor, With or Without Me, Feels So Wrong, Lighthouse, White Lies, If You Ever Feel Alone
Celkový čas: 22 minut
Vydavatelství:  Good Problems
Hodnocení: 95 %


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...