Karel Gott a No Name oznamují vydání společného česko-slovenského duetu

Hradecký Majáles 2017 | Foto: Martina Havlíčková, Monstermusic

Skladba vychází pod názvem Kto dokáže, konkrétně 14. července u společnosti NN Music, a doprovázet ji bude stejnojmenný videoklip.

Skladbě, jež původně vznikla u příležitosti oslav 90. výročí rádiového vysílání na Slovensku a byla poprvé představena už v roce 2016, předcházel velmi zajímavý příběh.

K prvnímu setkání mezi kapelou a několikanásobným Zlatým a Českým slavíkem došlo v rámci oslav Mistrových narozenin v pražské O2 Areně, kdy mu No Name jako kolegové z branže blahopřáli slovenskou verzí skladby Včelka Mája. Přestože Karla Gotta skladba zaujala, jejich cesty se od té doby zkřížily jen sporadicky.

K osudovému setkání došlo až v roce 2014 při předávání cen Nočního proudu Českého rozhlasu. Karel Gott tenkrát kapelu No Name přátelsky pokáral, že mu ještě, na rozdíl od jiných kolegů z branže, nenapsali skladbu a že by rád ve svém bohatém repertoáru nějakou měl. Toho večera si přislíbili, že pokud vznikne skladba, která bude adekvátní spojení Karla Gotta a No Name, tak ji spolu nahrají a nazpívají.

Po dvou letech se česko-slovenské umělecké cesty No Name a Karla Gotta opět protnuly, a to v rámci vystoupení na akci Český mejdan rádia Impuls. No Name dodrželi své slovo, Karlu Gottovi představili skladbu Kto Dokáže a události poté nabraly rychlý spád.

Igor Timko: „Maestro po jej vypočutí povedal: Chci v tom zpívat! A keď Karel Gott povie: Chci v tom zpívat, je jasné, že sa ide do štúdia.” 

Karel Gott k tomu dodává: „A taky se šlo. Říkal jsem si, tohle nesmíš propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se ti podobná příležitost ještě naskytne.“

„Hlavná myšlienka piesne má jasné posolstvo. Človek zvláda silu vetra, silu morí len tým, že tvorí! A teda vzdáva úctu každému kreatívnemu človeku,” doplnil Igor Timko.

Duet Kto Dokáže je také jedinečný svojí realizací, protože se natáčel po celém území bývalého Československa. Hudební složka byla nahrána v Bratislavě Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, zpěv byl natočen v Praze a výsledný mix vznikl v Košicích.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.