Kateřina Marie Tichá v druhém klipu debutového alba SAMI válčí s láskou

Kateřina Marie Tichá a Jonáš Červinka | Zdroj: Universal Music

Mladá popová zpěvačka Kateřina Marie Tichá minulý týden vydala svůj dlouho očekávaný debut v podobě desky SAMI, zároveň se druhým plodem alba stal emocionálně nabitý videoklip k písni Zničená zem.

Píseň Zničená zem je o chvíli ticha, kdy skončí boj a člověk si uvědomí, co kolem sebe vlastně napáchal. Je to o tom posledním momentu, kdy se obě strany rozhodují, co bude dál – jestli budou o vztah a o lásku bojovat, nebo je čas odejít,“ říká Kateřina Marie Tichá, která pod vedením Jonáše Lipa Červinky v klipu sehrává první opravdovou hereckou roli.

Rozhovor: Dan Bárta: Pro někoho, kdo se zaobírá experimentální hudbou, jsme mainstream jako fík

Kateřina Marie Tichá se netají, že na takovou hereckou příležitost čekala již déle. Navíc měla veliký zájem spolupracovat s členem souboru Národního divadla Igorem Orozovičem. „Je to aktuálně jeden z nejtalentovanějších mladých herců u nás. Sama nejsem herečka a říkala jsem si, že když se mnou ‘na place’ bude někdo, kdo bude velmi dobře vědět, co dělá, třeba ze mě také dostane nějaké to herectví,“ vysvětluje volbu zpěvačka.

Videoklip představuje příběh složitého vztahu, který poničil alkohol a doprovází tak skvěle hlavní poselství písně, podle něhož není jisté, zda se přes nepříjemnou minulost dá ještě přenést. Při sledování dojemného videa se divákovi tají dech až do úplného konce, problém ale stejně zůstává nevyřešen a bitva se s těžkým srdcem musí bojovat dál.

Čtěte také: Písničkář Láska představil debutovou Desku plnou nečekaných kontrastů

Za námětem krátkého filmu stojí samotný režisér Jonáš Červinka. Téma písně se však rozhodl upřesnit a doplnit: „Řekl jsem si, co kdyby se ta válka ale vedla ještě o něco zásadnějšího? Věděl jsem, že téma alkoholismu nebude pro diváka zrovna nenáročná oddechovka, ale Kateřina se ho nebála a podařilo se nám tak myslím dodat písni nečekaný, nový rozměr. Naléhavost zpěvu i textu samotného mě k tomu totiž přímo vybízely.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.