Kato a MC Gey spojí své veršotepecké síly v Rock Café

MC Gey | Zdroj: rockcafe.cz

Prago Union a MC Gey z labelu Ty Nikdy, to jsou dvě nepřehlédnutelné entity na české hip-hopové scéně, které mají nejen poetikou svých textů mnoho společného. Již brzy se uskuteční společný koncert v pražském Rock Café.

Prago Union jsou nedílně spojeni s rapperem Katem, který je dobře známý už z dob, kdy byl jako Deph součástí skupiny Chaozz. Prago kromě něj tvoří ještě DJ Maro, často však Kata doprovází živá kapela a nejinak tomu bude i tentokrát.

Čtěte také: Co mají rappeři z Chaozz společného s Lunetic?

MC Gey je v českém hip-hopu o něco mladší personou, nicméně je dobře známý již od prvního sólového alba Turbulence negativních dobrot, jež vyšlo v roce 2010. Od dob, kdy ve svých skladbách vyprávěl strašidelné pohádky, se však vyvinul v poněkud agresivnějšího rappera, který si rád dělá legraci z tlustých holek. Stále mu však není cizí velmi promyšlený, originální a inteligentní smysl pro humor.

Kato i MC Gey už spolu párkrát spolupracovali. Na poslední desce Prago Union Smrt žije byl Gey přizván do skladby Bacha na hlavu, ještě předtím Kato hostoval na druhé Geyově sólovce Imaginarium naprosto běžných podivností.

26. ledna spolu oba mistři svého řemesla vystoupí v pražském Rock Café. Vstupenky jsou už bohužel vyprodány.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky