Colours of Ostrava přidává další jména, dorazí John Butler Trio nebo Ólafur Arnalds

John Butler | Zdroj: Colours of Ostrava

Do programu festivalu Colours of Ostrava 2019 přibyla další dvě zvučná jména: zasněný islandský skladatel Ólafur Arnalds a nezávislý australský hudebník, bluesrockový kytarista a zpěvák John Butler se svým triem.

Ambient. Latinské slovo, které znamená prostředí či okolí. Tedy přesně to, co vytváří poslech hudby islandského multiinstrumentalisty Ólafura Arnaldse. „Dosazoval jsem hudbu obrazům, které se mi promítaly v hlavě,“ vzpomíná dvaatřicetiletý Arnalds na dobu před 16 lety, kdy začal poprvé skládat vlastní hudbu.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine

To John Butler se stal nejúspěšnějším nezávislým australským hudebníkem navzdory tomu, že začínal na ulici jako busker a zasloužený celosvětový úspěch si tvrdě odpracoval bez podlézání davům a mocným. Na osmnáctém ročníku festivalu Colours of Ostrava předvede rytmy od přímočarého rocku k blues, odpíchnutému funky, melodickému folku, bluegrassu a reggae.

Od 17. do 20. července v areálu Dolní oblasti Vítkovic vystoupí také již dříve oznámeni The Cure, Florence + The Machine, Rag’n’Bone Man, Shaka Ponk, Xavier Rudd nebo Tom Walker. Čtyřdenní vstupenky jsou aktuálně v prodeji v limitované edici 9 000 kusů v ceně 2 790 Kč.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.